Son zamanlar da popüler olan video içerik üretimi kurumlardan kişilere kadar inerek, şahsi hayatlarında yaptıkları bireysel aktiviteleri ve yaşayışlarını kaydettiği video sunumları gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Firmaların da boş durmayarak kendilerini kısa ve öz anlatabildikleri, tanıtımlarını yapabildikleri firma tanıtım videosu hazırlama ekipleri ile firma filmleri oluşturmaları gerekmektedir.

 

Artık her firmanın reklam tanıtım ve organizasyon birimin eğilmesi zorunlu olan bir çalışma konusu vardır. Bu konusu tanıtım videoları, ürünlerin tanıtımı, şirketin alan tanıtımı, çalışan profili gibi konularda reklam çalışmaları yapmaları mecburi olmalıdır.

Kurumsal Tanıtım

İnternetten bilgi okumak veya bir şirketi kişiyi tanımak video içerikleri ile takip edilmektedir. İnsanlar video içerikleriyle, kısa zamanda firmanızla ilgili net bilgilere ulaşmaktan hoşnut oluyorlar. Kurumsal tanıtım filmi, firmanızı özetleyen, reklamınızı yapan, müşterilerinizin ilgisini çeken çalışmalardır.

 

Günümüzde web sitenizin olması ve sosyal mecralarda aktif olmanız dünya çapında gündemi takip ettiğinizi ve sizin ürünlerinizin talep edilebilecek firma olduğunuzu yansıtmaktadır.

Tanıtım Filmi

Kurumunuzun tanıtımın, müşterilerinizi ilgisini çekecek ve hizmetlerinizi anlatacak düzeyde olması için profesyonel ekip ile ekipmanlarla, tanıtım filmi çekimi gerçekleştirilmelidir. Tanıtım filmi süresi tanıtım videolarına oranla uzun bir sürede çekimi sağlanabilir.

 

Hizmet ve ürünlerinizin anlatıldığı, firma içi eğitim ve organizasyonlarınıza yer verildiği, tanıtım videoları şirketinizi kalite standardını bir üst seviyeye taşıyacaktır.

Maksimum 5 dakika gibi bir zamanlı yapılan bu videolar;

  • Kurumsal tanıtımı ve tanıtım filmi
  • Ürün ve hizmet tanıtımı
  • Firma içi eğitim, organizasyon ve etkinlik tanıtımlarınız
  • Şirket alan tanıtımı

Şeklinde yapılan kurumsal tanıtım olan video türleridir.

Videolarınızı toplantılarınız da kullanabilir, yurtiçi ve yurtdışında firmanızın profilini sunabilir, kendi tanıtımınızı sözlere gerek kalmadan, birkaç dakika da yapmış olursunuz.