Günümüz çağında her yıl değişen bilişim sektöründe; trend olan tasarım harikaları, 2017 de ön plana logo ve web tasarımında yeni özellikleri ile öne çıkıyor. Firmalar da uzun yıllar kalıcı olan ve hatta hiç değişmeyen bir tek detay vardır. İşin özünü, tarzını, şirketin benliğini tüm görsel tanıtımlarında net olarak sunan logodur. Hiç bir tasarım yapmasanız dahi logo üzerinden bile birçok görsel sunum hazırlanabilmektedir.

 

Yeni kurulacak ya da artık logo da güncelleme yapmayı planlayan firmalara 2017 logo trendleri hakkında bilgiler ve detaylar açıklanmıştır.

  • Logolarda basitlik yahut minimal tasarımlar; görsel olarak ve firma ismi olarak logo oluşturulması öz bir tasarımda anlatılmak istenen vurgular belirtiliyor.
  • El yazısı; neredeyse her dönem mutlaka kullanılan genellikle hizmet sektöründe çokça yer alan tarz el yazıları 2017 de de devam etmektedir.

 

  • Negatif ve pozitif; tasarımlarda boşluklar da kullanılan vurgular dikkat çekici ve akılda kalıcı olabilmekte buna bağlı olarak özgün tasarımlar ortaya çıkmaktadır.
  • Çizgi sanatı; 2015 yılında fazlaca kullanılmaya başlanan çizgi betimlemeleriyle logo ikonları oluşturmak 2017 logo çalışmalarına da yansıyacaktır.
  • Vintage tarz; Tasarım trendlerinde büyük ihtimal hiçbir zaman eskimeyecek bir nostalji sunmaktadır. Çok fazla tercih edildiğindir ki talebe göre tasarımcılar vintage tarzda ürün sunmaya devam etmektedir.
  • Hareketli Logo; GIF desteği yapılan logo çalışmalarında güzel ürünler meydana gelmektedir.

 

Web tasarımında logo trendleri olarak bu yıl karşımıza çıkacak olan tarzların en tercih edilenleri sırasıyla böyledir.

Tasarım alanında yapılan çalışmalar gün geçtikçe artmaktadır. 2017 web tasarım trendleri tasarımcıların ilgi odağında olmaktadır. İçeriklerin vurgulanması, geometrik şekiller, çizgiler, çevreler ve desenler, stil başlık seçenekleri, iki tonlu görüntüler, animasyon, gif, sinemagraf, 3D,renk paletinde sınır tanımayan tasarımlar, tam ekran formlar, videoların olduğu ve minik tasarım detayları ile web tasarımlarınız diğer firmalara göre farklılaşacak.