0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

Logo Tasarımının Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Logo Tasarımının Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Logo tasarımı, şirketlerin kişiler tarafından akılda kalıcılığını ve algılanmasında önemli etkenlerin başında gelir. Bir işletmenin hitap etmek istediği kişilere, markası ve şirketiyle ilk izlenimini bıraktıgı etkili bir tanıtma aracıdır. Tasarımı profesyonelce hazırlanmış bir logo insanların aklında oldukça etkileyici bir imaj bırakarak daha sonra gördükleri o şirketleri kolayca hatırlamasını sağlarlar. Bu durum şirketletlere artı getirirken kişiler için bir tercih sebebi olmaktadır.

Bir logo göz yormadan , karmaşık bir düzlem içine girmeden sade ve anlaşılır seviyede olmalıdır. Çok karmaşık karakterlerden oluşmamalı ve kolaylıkla okunabilir olmalıdır ki insanlar baktıklarında logoyu kolaylıkla algılayabilsin ve ayırt edebilsinler. Kişiler zihnine gelen ilk şe kalite olmalıdır. Sektörünüzle ilgili renkler, desenler figürler kullanılması size artılar getiracektir, fakat dünya genelinde büyük şirketlerin bazılarının logoları çok basit ve sade olmasına hatta sektörleriyle ilgili belirgin anlam ifade etmemesine rağmen akıllarda bıraktığı iz oldukça etkli olmuştur. Bu genelleme gösteriyor ki logo tasarımı tek başına etken değildir.

Kaliteli bir logo tasarımının yanında kaliteli bir web tasarım web sitesine, bununla birlikte insanların gözüne görünmek için reklama ihtiyaç duyulmaktadır. Alanımız dijital ortam olduğu için internet reklamları veya ülkemizde daha çok kullanılan hitabıyla google adwords reklamları bu işin olmazsa olmazların başında gelmektedir. Hedefinize ulaşmak için iyi bir logo ile birlikte, logonuza uyumlu bir web sitesi tasarımına ve bu internet sitesi üzerinden kendinizi tanıtacagınız adwords reklamlarına ihtiyaç duyacağınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Son olarakta, bu işlerin tümünü kapsayan bir çalışmayı sizin için profesyonelce yapabilecek bir şirkete de ihtiyaç duyacaksınız

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin