Organik Hit Seoya Ne Gibi Avantajlar Sağlar

Web siteniz varsa veya bir web sitesi sahibi olmayı düşünüyorsanız unutulmaması gereken web sitenizin hazırlandıktan sonra başıboş bırakılmaması gerekliliğidir. Web sitenizin arama motorlarında yükselmesini istiyorsanız araştırmalarınız sizi mutlaka Seo sonucuna götürmüştür. Seo, Search Engine Optimization’ ın baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Dilimiz internet literatürüne Arama motoru optimizasyonu olarak geçmiştir.  Arama motoru optimizasyonu seonun olumlu etkileri nedeniyle web                  sayfanıza biraz daha fazla emek vermeniz gerekir.  İyi bir seo için olmazsa olmaz detaylar vardır. Eğer bunları yapmazsanız web siteniz atıl kalacak ve ziyaretçi potansiyeli oluşturamayacaktır.

Yapmanız gereken en öncelikli konu özgün içeriklerin girilerek her gün veya düzenli aralıklarla siteye gönderilmesidir. Özgün içerikleri girmekteki amacınız sitenize ziyaretçi potansiyeli çekebilmektir. Ziyaretçilerin düzenli aralıklarla ziyareti organik hit denilen bir akışı getirir. Organik hit için sosyal medya hesaplarınızda da girmiş olduğunuz içeriğin tanıtımını yapmanız organik hitinize mutlaka ek katkı sağlayacaktır. Organik hit için ziyaretçilerin web sitenize hangi yollarla geldiği, hangi kelime aramasıyla geldiği, sitede kaldıkları sürenin uzunluğu, web sitesi içinde gezdikleri sayfa sayısı ve ziyaret potansiyeli doğuran sayfaların çeşitliliği önemlidir. Google yapay zekâ yazılımı bir web sitesindekii tüm istatistik verileri size web sitesi araçlarıyla verir. Bu istatistiklerle beraber seonun faydaları da eklendiğinde web siteniz mutla yüksek ziyaretçi potansiyeli oluşturacaktır. İstatistik verilere göre web sayfanızdaki ziyaretçilerin ne istediklerini keşfetmeniz ve ona göre içerikler girmeniz mümkündür.  Özgün içeriklerinizle beraber özgün resim, fotoğraf, grafik çalışmaları da web sitenizin seo açısından artı hanesine arama motoru tarafından mutlaka yazılacaktır.

Seo nedir ve seo ne işe yarar sorusunu soruyorsanız organik hitten başka ayrıntılara da dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsunuzdur.  Bunlardan en önemlilerinden birisi de web sitenizde bir site haritasının bulunmasıdır. Site haritası oluşturmak için web sitenize entegre edebileceğiniz eklentiler bulunur. Hem arama motorları için hem de ziyaretçilerin aradıklarını kolay bulabilmeleri için site haritası seo için önemli bir detaydır.  Diğer önemli detay da arama motorları robots.txt dosyasını indexlerler bu nedenle bu dosyayı web sitenizin ana dizinin de mutlaka bulundurmanız gerekir.