Kalıcı Seo Nedir Ne İşe Yarar

Bir web siteniz varsa onu arama motorlarında üst sıralara çıkarmak için gayret göstermeniz gerekir. Aksi takdirde web siteniz atıl durumda kalacak, ziyaretçi alamayacak veya alsa bile bu ziyaretçilerin siteye geri dönüşleri neredeyse hiç olmayacaktır. Bunun için web sitenizdeki içeriklerin çekici anlatıma sahip, tasarımının da göz okşayan ve ziyaretçinin kendini site içerisinde rahat ettiği, aradığını kolayca bulduğu bir yapıda olması gerekir. Bunların hepsi bir araya gelse de yine de siteniz arama motorlarında yükselmeyebilir. Bunun nedeni iyi bir kalıcı seo yapılmamış olmasıdır.

Web siteniz için neler yapmanız gerektiği konusunda arayışlar yapıyorsanız, mutlaka backlink, sandbox, site haritası gibi deyimlere dikkat etmiş araştırmışsınızdır. Ve mutlaka kalıcı seo ne işe yarar sorusunu sormuşsunuzdur.  Seo Search Engine Optimization cümlesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır, Dilimiz Türkçe internet literatürüne Arama Motoru Optimizasyonu olarak geçmiştir. Arama motoru optimizasyonu kalıcı olarak yapılmayan sitelerin âtıl durumda olmaları kaçınılmazdır.

Arama motorlarının yapay zekaya sahip programları vasıtasıyla internette web sitelerini gezer ve indexlerler. Sitenizin sayfa kodlarında yapacağınız değişiklikler web sitenizin bu indexlemeden nasıl etkiyeceğini belirler. Sayfanızın istediğiniz zamanlarda indexlenmesini istediğinizde her gün içerik girmeniz gerekir. Eğer güncellemelerinizi her hafta yapıyorsanız haftada bir defa indexlenmesi için kodları değiştirmelisiniz.

Web sitenizin iyi bir site haritasına ihtiyacı vardır. Site haritasını otomatik olarak güncellemelerini yapan eklentiler bulunur. İster bu eklentileri kullanın ister elinizle yapın mutlaka yeni gireceğiniz içeriklerin bu haritada görüntülenmesini sağlayın.

Web sayfanızın kodlarının hatasız olarak yazılımlandırılmış olması hem sayfanızın hızlı açılmasını sağlayacak hem de arama motoru dostu bir web siteniz olacaktır. Web sitenizin hatalarını denetleyen yazılımlara sahip web siteleri vardır. Bu sitelerde web sayfanızı mutlaka test ettirin.

Backlink sayfanızın yüksek reytingli bir siteden verilen linkle girilmesini sağlama işlemidir. Bu linkleme hem sayfanızın PageRank değerini artırır hem de seo açısından arama motorlarını hoşnut eden bir işlemdir.

SEO firmasına sorulan en çok sorulardan birisi de Seo nedir diye araştırma yaptığınızda en sık karşılaşacağınız cevap özgün içeriktir. Özgün içeriğin değeri o kadar fazladır ki her gün gireceğiniz özgün içerik bile tek başına arama motorlarında yükselişinizi sağlayabilir.