Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesi n11’de mağaza açmak ve ticari faaliyetlere başlamak için oldukça basit bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Aylık 100 milyondan fazla ziyaret alan, 17 milyon kayıtlı abonesi ve 150 bin kayıtlı mağazasıyla Türkiye’yle birlikte 26 ülkeye hizmet sağlamaktadır.

n11pro, n11faturam, n11 e-ihracat gibi çözümleri sayesinde sevdiğiniz bir e-ticaret platformu olacaktır. Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunan mağaza destek noktaları sayesinde sorun, şikayet ve önerilerinizi sanal ortamdan çıkıp buralara gelerek anlatabilirsiniz. Hem web’ten hem de mobilden yönetilen mağaza paneli sayesinde müşterilerinize her yerden destek sağlayın. Cazip fırsatlar, geniş Pazar ağı müşterilerin ilk ziyaret ettiği n11’de mağaza açmak ve cironuzu katlamak isteyenler için A’dan Z’ye mağaza açma yazısı hazırladık.

Müşteri Sadakati: Müşteri Sadakati Nasıl Arttılır?

n11’de Nasıl Mağaza Açılır?

Türkiye’de ve dünyada saygınlığa erişmiş n11 e-ticaret sitesinde mağaza açmak oldukça kolaydır Mağaza açmak için şahıs şirketi, sermaye şirketi ya da adi ortak olmanız gerekmektedir. n11’de mağaza açmak için adımlar şu şekildedir;

 1. N11’e ait Üyelik Formu Doldurulması: adınız, soyadınız, e-posta gibi sizi siz yapan unsurlar
 2. Faaliyet Kategorisi: Kategorimizi seçiyoruz.
 3. İş Birliği İlan Sözleşmesi: üyelik işlemlerinin en altında yer alır okudum, onaylıyorum yeri işaretliyoruz.
 4. Mail: Verdiğimiz maile üyelik için onay geliyor, açıp kullanıcı adı ve şifremizle giriş yapıyoruz.
 5. Evrak İşlemleri: Evrak Durumu kısmından sizden istenilen evraklar görüntülenecektir. Buradaki evrakları Evrak Yükleme alanına yükleyeceksiniz.
 6. Sözleşme: Evrak yükleme alanında bulunan sözleşmelerin çıkartılıp kaşe imza vurulup sisteme tekrar yüklenmesi gerekmektedir.
 7. Son Adım: Evrakların yüklemesiyle Evraklarımı Onaya Gönder seçeneği aktif olacak ve göndererek n11 mağaza açmak için süreci bitirmiş onay bekliyor olacaksınız.

Tüm bu işlemler ile n11 Kurumsal üye olabilir, mağazanızı açarak satışlara başlayabilirsiniz.

n11 Mağaza Açmak İçin Gerekli Evraklar

n11 Mağaza açmak için hem kendisini hem müşteriyi hem de tedarikçiyi koruması için kanunlar niteliğinde de olan bazı evraklara ihtiyaç duyar. Buradaki evrak listesi şirket türüne göre değişkenlik göstermektedir. n11’de mağaza açmak için gerekli evraklar şöyledir;

Şahıs Şirketleri için;

 • Vergi Levhası (son 1 yıl içerisinde alınmış olması)
 • Ön yüzü çekilmiş nüfus cüzdan fotokopisi
 • Satıcı İlan, Çalışma Mali Şart ve Prensipleri ile İşlem Sözleşmesi (n11 evrak yükleme alanında indirilip kaşe imza basılacaktır)
 • İmza Sirküleri (sicil kaydı bulunmuyor ya da imza beyanı eklenebilir)

Sermaye Şirketleri veya Adi Ortaklar için;

 • Son 6 aya ait Güncel Faaliyet Belgesi (Bulunmuyorsa güncel KDV tahakkuk fişi)
 • Son 1 yıla ait Vergi Levhası
 • Kuruluş Ticaret Sicil Gazetesi
 • İmza Sirküleri
 • Adi ortaklar için Ortaklık Sözleşmesi
 • Satıcı İlan, Çalışma Mali Şart ve Prensipleri ile İşlem Sözleşmesi (n11 evrak yükleme alanında indirilip kaşe imza basılacaktır)

n11 Mağaza Açma Avantajları

n11’de mağaza açmak Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformuna üye olmak ve ticari satışlara başlamak demektir. Muhteşem reklam pazarlaması, Türkiye’nin her yerinden erişim imkanı ve müthiş kargo süreci dev e-ticaret sitesini avantajlı kılıyor. N11’de mağaza açma avantajları ise şöyle sıralayabiliriz.

 • Özel kargo anlaşmaları sayesinde müşterinin istediği her yere kargo gönderimi sağlayabilirsiniz.
 • Ödemeleriniz 7 gün sonra hesabınıza yatar.
 • Farklı ürünleriniz için ek bir mağaza açmanıza gerek kalmadan aynı mağazada farklı kategori açarak satış sağlayabilirsiniz.
 • Ulusal pazarda kalmayıp yurt dışında satış imkanı sağlayabilirsiniz.
 • Etkili n11 reklam modelleri sayesinde doğru alıcılara ulaşma ve satışınızı arttırma şansını yakalarsınız.
 • Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulunan n11 şubelerine giderek ücretsiz fotoğraf çekimi yapabilirsiniz.
 • 81 il 26 ülkeye ve toplam 17 milyon kayıtlı aylık 100 milyon trafiği olan sitede satış yapabilirsiniz.
 • Toplu alışveriş için n11pro fırsatını kullanabilirsiniz.

E-ticaret Sistemi: E-ticaret Nasıl Yönetilir?

N11’de Mağaza Açmak Ücretli Mi?

Türkiye’nin en büyük reklam ağına sahip n11’de mağaza açmak ücretsizdir. N11’de kurumsal üye olurken hiçbir ücret ödemezsiniz. n11 cirosunu ise; mağaza sahiplerinden aldığı komisyonlardan, reklamlardan ve listelemeden para kazanmaktadır. n11’deki mağazalarınızdan 3 bin adeta kadar ücretsiz listeleme de yapabilirsiniz. n11 ayrıca pazarlama hizmeti olarak belirlediği yüzde 0,8 oranında bir ücret almaktadır. 170 milyon ürün barajı bulunan n11’de her üründen %0,8 oranında hizmet kesintisi alınmaktadır.

Farklı E-ticaret Mağazaları: Trendyol, HepsiBurada, ÇiçekSepeti Mağaza Açma

2020 N11 Komisyon Oranları

2020 yılı n11 komisyon oranları en düşük yüzde 5,5 olarak belirlenirken en yüksek ise yüzde 30 olarak belirlenmiştir. Her kategoriye, ürüne göre farklı komisyon almaktadır. n11 ne kadar komisyon alıyor sorusunu nitelikli olarak merak ediyorsanız n11 Satıcı İlan İş Birliği’nin Ek-3 Finansal ve Özel Çalışma Şartları başlıklı etiketinde tüm komisyon oranları yazmaktadır. 2020 n11 komisyon oranları şu şekildedir;

 • Elektronik: %5 ila %20 arasındadır.
 • Ev & Yaşam: %15 ile %25 arasındadır.
 • Anne & Bebek: %10 ile %25 arasındadır.
 • Kitap, Film, Müzik ve Oyun: %5 ila %20 arasındadır.
 • Spor, Giyim: %8 ila %20 arasındadır.

n11 Reklam Ürünleri

n11 cirosunu komisyon, hizmet bedeli ve reklamlardan kazanmaktadır. n11 reklam ürünleri şunlardır;

 • Listeleme Reklamları (alt başlık, koyu renk, süper ikon)
 • Banner Reklamları
 • Aramada Öne Çıkanlar
 • Kategoride Öne Çıkanlar
 • Sponsorlu Mağaza
 • Sponsorlu Ürün

Reklam sınırı bulunmayan e-ticaret sitesinde, istediğiniz kadar farklı reklam türünde reklam verebilirsiniz. Reklamı takip et sekmesinden verdiğiniz reklamı takip edebilirsiniz. Sayfanın belli taraflarında öne çıkarak daha fazla müşteriye hitap etme şansına erişmiş olursunuz.

Satış: E-ticarette Satış Teknikleri

n11 Kargo Ücretleri

5 farklı kargo firmasıyla anlaşmalı olan şirket, özel anlaşmalar ve fiyatlar sayesinde daha ucuza gönderim sunmaktadır. n11 ile anlaşmalı kargolar şöyledir;

 1. Sürat Kargo
 2. Yurtiçi Kargo
 3. Aras Kargo
 4. MNG Kargo
 5. PTT Kargo

n11 anlaşmalı kargo ücretleri ise desi ve kilosuna göre değişim göstermektedir. 2020 yılı n11 kargo ücretleri ise şöyledir;

Aras Kargo: Aras Kargo Takip

n11 Onay Süresi Ne Kadardır?

n11 onay süresi yaklaşık 1 ila 3 gün arasında değişmektedir. Tüm evrakların doğru şekilde yüklenmesi, kaşe ve imza gereken sözleşmelerin de başarılı şekilde yüklenmesiyle bu sürede onay alma işleminiz biter. Lakin kusurlu ya da eksik evrak bulunuyorsa onay süresi tamamlanmaz.

n11’de mağaza açmak için iletişim adresi arıyorsanız; direkt ana sitenin en alt bölümünde Mağazalar kategorisinden mağaza girişi yapabilir, ücretsiz mağaza açabilirsiniz. n11’i telefon ile arayarak ya da mail göndererek mağaza kaydı yapılmamaktadır. Tek mağaza kaydı n11 mağaza destek bölümünden kabul edilmektedir.

Hükümdar Bilişim n11 Entegresi

Bilgisayar ve yazılım mühendisleri tarafından oluşturmuş olduğumuz CRM ya da ERP entegresi sayesinde müşteri kaybı yaşamadan satışlarınızı arttıracak, müşteri ile sağlıklı iletişim yaşayacak, stok takibi yapabilecek ve muhasebe ile ilgili giderleri görebileceksiniz. Ayrıca, fotoğraf ve video çekim işlemlerini de profesyonel şekilde icra ederek kurumsal n11 mağaza açma konusunda da destek sağlıyoruz.2008 yılından bugüne olduğu gibi her zaman yanınızdayız

E-ticaret: E-ticaret Hizmeti