Amazon api entegrasyonu yapmak dünyanın en çok ürün satışı gerçekleştiren pazarına internet sitenizi dahil etmenizi sağlayacaktır.

Amazon sayesinde internet sitenizde yer alan ürünleri dünya çapında müşterilere sunma imkanınız olmaktadır. Bundan dolayı e-ticaret firmaları arasında en önemli pazarlar arasında yer alan Amazon’u internet sitenize entegre etmek oldukça kazançlıdır. Entegrasyon işleminin oldukça basit olması ve ek uğraş gerektirmemesi Amazon pazarında da rekabete neden olmuştur. Fakat buna rağmen dünyanın dört bir yanından müşterisi bulunan Amazon üzerinde çoğu satıcı müşteri bulmaktadır.

Entegrasyonu yapmak için aşağıdaki adımları izleyerek basit bir işlemle entegrasyon işlemini yapınız.

Amazon Api Entegrasyonu: API Bilgileri Alma

Entegrasyon işleminde ilk yapmanız gereken Amazon üzerinde aktif bir mağaza hesabı açmaktır. Üyelik oluşturma aşaması başlığın altında verilecektir. Daha sonra  Sellercentral.amazon.com.tr adresi üzerinden satıcı merkezine giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra panelin sağ üst kısmında bulunan “Ayarlar” sekmesinden Kullanıcı İzinleri bölmesine giriş yapıyoruz.

Bunuda okumak isteyebilirsiniz: Amazon Api Bilgileri Nasıl Alınır?

Amazon Api Entegrasyonu: Geliştiriciye Yetki Verme

Amazon api entegrasyonunda daha sonra açılan sayfa üzerinde uygulamalarınızı yönetin kısmına tıklayın. Açılan sayfanın içerisinde “Yeni Geliştiriciye Yetki Ver” bölümüne 1 defa tıklayın.

Amazon Api Entegrasyonu: Api Bilgi Ayarları

Api Bilgi Ayarları
Api Bilgi Ayarları

Girmiş olduğunuz “Yeni Geliştiriciye Yetki Ver” kısmında geliştirici adı kısmına e-ticaret firmanızdan isteyeceğiniz geliştirici adını girin. Aynı zamanda geliştirici kimliği de isteyerek Amazonda açmış olduğunuz sayfa üzerine girin. Bu işlemlerin ardından amazon api bilgileri ekranınıza gelecektir.

Amazon Api Entegrasyonu: Api Bilgilerinin Sisteme Girilmesi

Amazon Api Entegrasyonu bilgilerini aldıktan sonra e-ticaret sitemizin paneline girmemiz gerekmektedir. E-ticaret sitesi satın alırken panelinin entegrasyon işlemlerini yapabildiğine dikkat etmelisiniz. E-Ticaret panelinize girdikten sonra “Entegrasyon Ayarları” kısmına giriş yapın.

Eğer e-ticaret siteniz üzerinde herhangi entegrasyon alanı yoksa ek olarak entegrasyon yazılımı yazdırmanız gerekmektedir. Bu işlem için e-ticaret scripti satın aldığınız firma ile veya Hukumdar.Com.Tr ile görüşebilirsiniz.

Bunuda okumak isteyebilirsiniz: E-Ticaret Sitesi Kurma

Amazon Api Entegrasyonu: Entegrasyon İşlemi

Entegrasyon İşlemi
Entegrasyon İşlemi

Girmiş olduğunuz “Entegrasyon Ayarları” kısmı üzerinden Amazon üzerinden aldığınız bilgilerin e-ticaret sistemine girişini yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra entegrasyon işlemi otomatik başlar veya sizin panel üzerinden eklemeniz gerekir.

Manuel ekleme işlemlerinde ürünlerinizi kategori, fiyat, kampanya gibi birçok yönden düzenleyip girmeniz gerekmektedir. Diğer türlü otomatik işlemlerde ise bu işlemler otomatik olarak çekilmektedir. Fakat bunların düzenlemesini yaparak değişiklik sağlayabilirsiniz.

Amazon API Bilgileri Almak Ne İşime Yarar?

Amazon API Entegrasyonu Bilgilerini almak, e-ticaret sektörünün ülkemizden en profesyonel ve en iyi bir şekilde temsil eden firmalarından birini etkilemektedir. Kişilerin farklı kategoriler altında yer almakta olan ihtiyaçlarına göre oldukça kısa zamanlar içerisinde karşılık vermektedir. Alışveriş yapma imkanını yalnızca müşterilerin ihtiyaçları ile kısıtlamamıştır. Ayrıca eğlence ve hobi konularında da müşterilerine birçok alışveriş fırsatı sunar. Amazon yalnızca müşteri odaklı olmayan bir sistemdir. Mağaza sahibi olan bireylerin de oldukça güzel miktarlarda kazanç sağlamasına imkan sunduğu bilinmektedir.

Firmalar sonucunda satış işlemi yapmayı arzulayan bireyler Amazon mağazasının açılması hususunda birçok şeyden faydalanmak istemektedir. Site içerisinde bir satıcı profili oluşturulur ve farklı profiller üzerinde yer alan kişilerin tamamına erişim sağlamaya olanak sağlar. Satış olanağını konusundaki kısıtlamalarını yalnızca fizik mağazaları esas alarak yapmamaktadır. Ayrıca ülkenin bütün bir kısmı içerisine erişim sağlanmasını da mümkün kılar. Bu şekilde hem satıcının markasına ait tanıtım bununla beraber hem de maddi olarak kazanç elde etmeyi sağlayan konular arasında yer alır.