0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

ÇiçekSepeti Api Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

ÇiçekSepeti Api Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Çiçeksepeti api entegrasyonu nasıl yapılır? Çiçeksepeti api entegrasyonu yaparak internet siteniz içerisinde yer alan bütün ürünlerinizin kolay bir şekilde çiçeksepeti pazarında satılmasını sağlarsınız. Entegrasyon yapma işlemi oldukça basit bir şekildedir. 2 adımdan oluşan çiçeksepeti api entegrasyonu adımlarını tamamlayarak internet sitenizin çiçeksepetinde görüntülenmesi sağlamak mümkün.

ÇiçekSepeti Api Entegrasyonu Adım 1

Api Entegrasyonu Adım 1

Api Entegrasyonu Adım 1

Çiçeksepeti api entegrasyonu yapmak için etkili 2 adımı uygulamanız gerekmektedir. Daha önce internet sitemizde yer alan çiçeksepeti api bilgileri yazısına giderek api alma işlemlerini de ayrıntılı bir şekilde halledebilirsiniz.

 

İlk olarak entegrasyonu yapmak için pazaryeridestek@ciceksepeti.com mail hesabına “Entegrasyon işlemi için api key bilgisi istiyorum.” tarzında bir mesaj göndermeniz gerekmektedir. Bu şekilde mail attığınızda en fazla 2 iş günü içerisinde api bilgilerinizi size ileteceklerdir. Bunun yanı sıra Çiçeksepeti bayi paneli üzerinden destek talebi açarak api bilgilerini alabilirsiniz.

 

Çiçeksepeti api bilgilerini almak için detaylı bir yazıya ihtiyacınız varsa: Çiçeksepeti API bilgileri nasıl alınır?

 

ÇiçekSepeti Api Entegrasyonu Adım 2

ÇiçekSepeti Api Entegrasyonu Adım 2

Api Entegrasyonu Adım 2

ÇiçekSepeti Api Entegrasyon bilgilerine ulaşım sağlanıldıktan sonra e-ticaret sitenizin panel içerisine giriş sağlanmalıdır. Ardından Ürünler kısmı altına yer alan Entegrasyon Ayarları kısmına giriş yaparak ÇiçekSepeti ikonuna tıklayınız. Gelen Api Key bilgisini de e-ticaret sitenizdeki Api Anahtarı kısmının içerisine girilmesi yeterlidir. Api şifresi kısmı içerisine herhangi bir bilgi girilmesi yeterli olacaktır.

 

Not : ÇiçekSepeti üzerinde gelecek olan kurumsal siparişleri e-ticaret siteniz üstünden onaylamak mümkün olmamaktadır. Bu siparişlerin tamamını ÇiçekSepeti paneli üzerinden onaylamanız gerekir.

 

Not: Entegrasyon aracılığıyla siparişlerinizi onaylamak ve bununla beraber kargo etiket alımı için ÇiçekSepeti’ne kargo yönetimi şeklinde bir talep açmalısınız.

Bunuda okumak isteyebilirsiniz: E-Ticaret Siteleri İçin Etkili E-Ticaret SEO Teknikleri

ÇiçekSepeti Api Bilgileri Almak E-Ticaret Siteme Ne Katar?

Çiçeksepeti api entegrasyonu yapılması e-ticaret sisteminizin ÇiçekSepeti mağazaları ile entegreli olacak bir biçimde çalışmasına fırsat sağlamaktadır. Partner programı içerisine dahil olarak kazanç miktarlarını artıracağınız teknikler ile kendinize özgü mağazanızı ÇiçekSepeti üzerinde ekleyerek, satış yapmaya başlayın.

 

ÇiçekSepeti Api Bilgileri alınması e-ticaret sitenize ne katar?

  • Fiyatlar kolay bir biçimde değiştirmenize olanak sağlar.
  • Fiyatlarda kampanya yaparken ya da stokları ayarlarken tek bir tıklama ile değişiklikleri güncelleyebilirsiniz.
  • Fatura gönderimlerinde ÇiçekSepeti tarafından sizlere sağlanan bilgiler kolaylık sağlayacaktır. Adrese daha önceden herhangi bir teslim yapılmış ise müşteri yıldız olur. Böylece adresinin doğruluğu da ayrıyetten belli olur.
  • Sipariş detayları ve bilgileri çok daha kolay bir biçimde tarafınıza gelmektedir. Herhangi bir aracı olmadığı için doğrudan ürünleri istenmekte olan belgelere göre teslim edebilirsiniz.
  • Müşterilerin problemlerini e-ticaret sisteminiz içerisinde yer alan panel üzerinden görüntüleme işleme yapmanız mümkündür. Bu da firmanızın problemleri çözmesini ve çok daha fazla tercih edilmesini sağlar. Bunun sonucunda da Çiçeksepeti sizi bir örnek satıcısı olarak gösterir. Satışlarınız da bu oran üzerinde büyük bir artış sağlar. 

 

ÇiçekSepeti Api Bilgileri Almanın Faydaları

Çiçeksepeti api entegrasyonu yapılması e-ticaret sektörü içerisinde profesyonel bir takımla çalışma ve çalışma pazarını büyütme imkanı sağlamaktadır.

 

Birçok farklı pazara açabileceğiniz ÇiçekSepeti pazarına giriş yapılması ve orada örnek birer satıcı şeklinde görünmeniz satışlarını epey bir arttıracaktır. Üstelik ÇiçekSepeti gibi büyük ve önemli şirketlerin düzenli bir şekilde kampanyalar yapması sizlerin ürünlerinin satılma ihtimalini de arttıracaktır. Bundan dolayı satış yapılması adına ÇiçekSepeti entegresi yapmanız potansiyelini arttırmak için ilk amacınız olmalıdır. Çiçeksepeti Entegresinin yapılması için ise e-ticaret sistemlerinin entegre yazılımlarına sahip olması gerekmektedir. Bununla beraber Çiçeksepeti Api Bilgilerini de almanız gerekmektedir.

 

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin