Dünyada üzerinde en çok kullanılan arama motoru özelliğine sahip olan Google, bu modül üzerinden reklam modelleri ile en çok geliri elde etmektedir. Google adwords kullanımı bir işletme için oldukça önemli olup arama motorunda firmanın web sitesinin en üst sıralarda yer almasına ve günlük ziyaretçi çekebilme özelliğinin kullanılmasında yardımcı olur. Bilişim firması olarak bizler de müşterilerimiz için bu hizmeti sunarak en iyi şekilde kendilerini tanıtmalarına yardımcı olmaktayız.

Arama Motoru Üzerinden Ziyaretçi Çekme

Arama motoru üzerinden bir web sitesine ziyaretçi çekilebiliyor ise dijital pazarlama alanında oldukça sağlam bir işlem uygulanıyor demektir. Bu durum Google adwords ile sağlanabilecek faydaların başında gelmekle beraber anahtar kelimelerde web sitesinin sürekli olarak ilk sırada yer alması gerekir. Bu durum da özgünlük ve kullanıcı bilinci ile sağlanmakta olup firmamız tarafından gerekli olan araştırmalar yapıldıktan sonra anahtar kelime eklemesi yapılır.

Hızlı Sonuç Alma

Google adwords kullanımı sağlayarak kişinin hızlı bir şekilde sonuç alabilmesi ve vakit kaybı yaşamaması sağlanır ve bu durum da avantaj olarak yine kişiye geri dönüş sağlar. Müşterimizin web sitesi reklama çıktığı andan itibaren bütün verileri görmeye başlayarak eksik kalan yönleri tamamlar ve web sitesinin üst sıralarda çıkmasına yardımcı oluruz. Google adwords hızlı sonuç alımı sağlayan eklentilerden bir tanesi olarak müşterimizi en önemli faydalardan birine ulaştırmaktadır.

Hedef Kitleye Ulaşma

Google arama motoru üzerinden web sitesine gelen ziyaretçiler bu alanda verilen içeriğe ilgi duymakta olan ziyaretçilerdir. Bu durum da müşterimizin hedef kitlesine direk olarak erişim sağlamamıza yardımcı olmakla birlikte Google adwords eklentisinin faydalarından bir tanesi olarak görülür. Google reklamları üzerinden müşterimizin yapacağı harcama ile kendi müşterisini çekebilmek adına kesin bir geri dönüş sağlanma durumu söz konusu olur. Özellikle bir bölge üzerinden hizmet veren müşterimiz için yerel arama özellikleri kullanmaktayız.

Marka Konumlandırma

Günde yaklaşık 3 milyar insanın web sitelerinde ve Google arama motorunda dolaşıyor olması müşterimizin markasının kendi sektörü dâhilinde bilinilirliğinin oldukça önemli olmasının nedenleri arasında yer alır. Google bir web sitesi için referans sağlayan bir kaynak olarak tv reklamı yerine google üzerinden reklam vermek internet ortamında markanın adının duyurulmasına yardımcı olur. Bu nedenle adwords kullanımını yapmakla birlikte firmamıza bu amaçla başvuran müşterilerimize alanında uzman olan bilişim ekibiz gerekli danışmanlık ve hizmet alımını da sunmaktadır.