0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

Web Tasarımına Başlayacaklara Tavsiyeler

Web Tasarımına Başlayacaklara Tavsiyeler

Web tasarımı yapmak günümüzde pek çok kişi için hem eğlenceli hem de önemli ölçüde gelir getiren bir meslektir. Bu alanda yeni çalışmaya başlayacak olanların bilmesi gereken bazı programlar, kodlamalar ve çeşitli programlar bulunuyor. Bu programların hangileri daha kolay anlaşılıyor ve yeni başlayan birisi için hangileri daha iyi diye bir araştırma yapabilirsiniz. Bu yazıda web tasarımı yapmak isteyen ama bu konuda henüz yeterince deneyimi bulunmayan ya da bu işe sıfırdan başlayacaklar için bazı ipuçları bulabilirsiniz.

Web Tasarım: Web Tasarım Hizmeti Olarak Neleri Sunuyoruz

İlk Olarak Neler Öğrenilmeli?

Web tasarımına yeni başlayan birisinin ilk olarak bilmesi gereken iki önemli program HTML ve CSS’dir. Her ikisinin de ismini çok duymuş olsanız da hakkında yeterince bilgi sahibi değilseniz öncelikle bunları öğrenmeniz gerekiyor. Özellikle iskelet için yani tasarımların yapısal olarak tamamlanması için HTML programının büyük bir önemi var. CSS ise stiller için gerekli oluyor. Daha etkileşimli ve donanımlı bir site yapmak için de en çok başvurulan programlama dillerinden birisi olan Javascript yardımcı olabilir. Bu programlar ve kodlamalar web sitesi tasarlamak ya da weble ilgili herhangi bir tasarım yapmak isteyen herkes için ilk olarak öğrenilmesi gerekenler. Bu konulara hâkim değilseniz web tasarımı konusunda zorlanabilirsiniz.

Merak Edilenler İçin: En İyi Web Tasarımcılar

Geliştirme Programları

Yukarıda saydığımız HTML, CSS ve Javascript gibi temel programlama ve kodlama dilleri dışında geliştirme aşamasında en çok önerilen programlardan birisi Dreamweaver. Bu program çok sayıda uzman tarafından öneriliyor. Ama kodlamalar konusunda daha da basit bir program için tavsiye edilen bir diğer sistem Notepad++. Bu programda kodlamaların yönetimi ve nasıl değiştirilebileceği gibi uygulamalar ve deneyim tamamen sizin elinizde oluyor. Notepad++ bir çeşit sıfırdan kodlamaya başlama programı, bu programın ayrıntılarını öğrenirseniz kodlamalar konusunda daha sade ve yalın yöntemler ve bilgiler edinebilirsiniz. Basit bir site oluşturmak için önerilen programlardan bir diğeri de Website x5. Bu programların son sürümlerinden yararlanarak web sitesi tasarlamanın inceliklerini ve geliştirilmesi konusunda ipuçlarını öğrenebilirsiniz.

Web Site: Özel Web Site Tasarımı

Yabancı Dilin Önemi

Önerdiğimiz programlar hakkında internette Türkçe kaynak bulabilirsiniz. Ancak İngilizce biliyorsanız hele de bu dile hâkimseniz programların nasıl çalıştığı ve kodlamaların nasıl yapıldığı konusunda çok daha geniş bir şekilde bilgi edinebilirsiniz. Hatta web tasarımına sıfırdan başlayacak olanlara verilen önemli tavsiyelerden birisi de İngilizce öğrenmeye başlaması olacaktır. Aslında bu konuda da internetten yardım almanız mümkündür. Çünkü günümüzde, İngilizce öğreten ve geliştirmenizi sağlayan pek çok program da internette bulunabiliyor. Tabi hem İngilizce hem de web tasarımı konusunda profesyonel firmalardan yardım da alabilirsiniz. Maddi gücü yetenler bu yöntemi de tercih edebilir. Ama kendisi öğrenmek isteyen saydığımız programlardan yardım alabilir.

Yaratıcılık ve Tasarım

Tasarım herkesin yaratıcılığını kullanabileceği geniş bir anlam ifade ediyor. Programlama ve kodlama dillerini öğrendikten sonra açık kaynak kodlu pek çok programdan yardım alıp kodlamalar üzerinde oynayarak bunları özelleştirmeniz mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey yaratıcılığınız konusunda da kendinize güvenmeniz. Web tasarımı sürekli kendinizi yenilemeniz ve yeniliklerin takipçisi olmanız gereken bir uğraş alanı. Bu da sizin çabanız ve bu işle ne kadar uğramak istediğinize bağlı

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin