0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

Tavsiye Edilen Kodlama Dilleri

Tavsiye Edilen Kodlama Dilleri

Yazılım geliştirme alanında yeniyseniz, öğrenme programlamasının en zor kısmı nereden başlayacağınıza karar vermektir. Yaygın kullanımda, her biri kendi karmaşıklıkları ve kendine özgü ifadeleri olan yüzlerce programlama dili vardır. İyi haber şu ki, bir yazılım geliştiricisi olarak yolculuğunuza başlarken, hangi programlama dilinin sizin için, ilgi alanlarınız ve kariyer hedefleriniz için en uygun olacağını keşfetmeye başlayacaksınız.

Tüm Projelerinizi Yapıyoruz: Bilişim Danışmanlığı

Java

Java, günümüzde kullanılan en yaygın, talep edilen bilgisayar programlama dillerinden biridir. Oracle Corporation’ın sahibi olduğu, nesne tabanlı yapısına sahip bu genel amaçlı programlama dili, Bir kez yazma nedeniyle platformdan bağımsız olarak (örneğin, Mac, Pencere, Android, iOS, vb.) Kullanılabilen uygulamalar için bir standart haline gelmiştir. Java, Büyük Veri’nin yanı sıra web ve uygulama geliştirmede de yaygın olarak kullanılmaktadır. Java, Google, Amazon, Twitter ve YouTube gibi çeşitli popüler web sitelerinin arka uçlarında da kullanılır. Ayrıca yüzlerce uygulamada yaygın olarak kullanılmaktadır.

JavaScript

Bu günlerde JavaScript kullanmadan bir yazılım geliştiricisi olmak imkânsızdır. HTML ve CSS ile birlikte, JavaScript ön uç web geliştirme için gereklidir. Facebook ve Twitter’dan Gmail ve YouTube’a kadar webin en popüler sitelerinin çoğu, etkileşimli web sayfaları oluşturmak ve içeriği kullanıcılara dinamik olarak görüntülemek için JavaScript’e güvenir. JavaScript öncelikle tarayıcıda çalışan bir ön uç dil olmasına rağmen, sunucu tarafında Node.js aracılığıyla ölçeklenebilir ağ uygulamaları oluşturmak için de kullanılabilir. Node.js, Linux, SunOS, Mac OS X ve Windows ile uyumludur. JavaScript, bağışlayıcı, esnek bir sözdizimine sahip olduğu ve tüm büyük tarayıcılarda çalıştığı için, yeni başlayanlar için en uygun kodlama dillerinden biridir.

Dil Rehberi: Gelecekte İşe Yarayacak Diller Nelerdir?

C #

Microsoft tarafından geliştirilen C #, nesne yönelimli programlama kavramlarını desteklemek için 2000’lerde ün kazandı. .net çerçevesi için en güçlü programlama dillerinden biridir. C #’ın yaratıcısı Anders Hejlsberg, dilin Java’dan çok C ++ gibi olduğunu söylüyor. Entegre geliştirme ortamı ürünü Microsoft Visual C ++’ın yardımını aldığı için Windows, Android ve iOS’taki uygulamalar için en uygunudur. C #, Bing, Dell, Visual Studio ve Market Watch gibi birçok popüler web sitesinin arka ucunda kullanılır.

PHP

Web geliştiricileri için bir diğer sağlam seçenek PHP’dir. Bu sunucu tarafı kodlama dili, web sitelerinin yüzde 83’üne güç sağlar ve Facebook, Wikipedia ve Yahoo gibi teknoloji devleri için hayati bir arka uç aracıdır. PHP, WordPress içerik yönetim sisteminde oynadığı rol sayesinde de popülerdir, bu da web sitesi geliştirmeyi kitleler için erişilebilir hale getirir.

En Yaygın Hatalar: En Yaygın Programlama vve Kodlama Hatası

SQL

SQL, veri tabanlarını çalıştırmak için kullanılan bir kodlama dilidir. İlişkisel bir veri tabanında depolanan verilerin depolanmasını, değiştirilmesini ve alınmasını içerir. SQL verileri hassas ve güvenli tutar ve ayrıca boyutlarına bakılmaksızın veri tabanlarının bütünlüğünü korumaya yardımcı olur. SQL bugün web çerçeveleri ve veri tabanı uygulamalarında kullanılmaktadır. SQL’de iyi bilgiliyseniz, veri keşfi ve etkili karar verme konusunda daha iyi komuta sahip olabilirsiniz. Veri tabanı yönetimini kariyeriniz olarak seçmeyi planlıyorsanız, önce C veya C ++ ‘dan geçin. SQL geliştiricileri büyük talep görüyor ve tanınmış kuruluşlar tarafından yüksek ücret skalaları sundular.

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin