Tanıtım yazısı web sitelerinizi tanıtmaya yardımcı olur. Linkinin yer aldığı reklam amaçlı ve bilgi verici yazılara denir. Backlink olarak kabul edilir ve sitenize özgün yazılardır. Tanıtım yazısı, günümüzde bilindiği üzere SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) da gerçekleştirilir. Google referans göstererek kelimelerde sırada yükselti kuvvetli link ağına sahip olursunuz. Tanıtım yazılarında ki amaç sen sitesine link kazandırmaktır. Yazılarda strateji belirlemelisiniz. En çok fayda veren kaliteli yazılar yazarak müşteri kazanabilirsiniz. Yazılacak yazının uzunluğu veya kısalığı linklerle orantılı olmasına dikkat edilmelidir. Yazılarınız anahtar kelimelerden ibaret olmalıdır.

Tanıtım Yazısı Nasıl Yazılmalı?

Tanıtım yazısı baktığımızda da markanızı ve ürünlerinizi bilgi vermek amaçlı olan yazılardır. Oldukça zorlu ve insanı düşündüren sektördür. Kelime yeteneğine sahip olmak birazda hayal gücü gerektirir. Müşterilerde ilgi uyandırmalısınız. Örneğin, lambayı kim icat etti, etmeseydi ne gibi olumsuzluklarla karşılaşılırdı gibi veya daha farklı konularla insanlara hem bilgi verici ve merak uyandıran konular seçerek sitenize link çıkışı kazandırabilirsiniz.

SEO: Sosyal Ağların SEO’ya Yararları

Kalitesi yüksek metinler meydana getirebilmek için araştırma kelime bilgisi ve becerisi burada ön plana çıkmaktadır. Tanıtım yazıları en az 1 görsel ve 300 kelimeden oluşmalıdır.

Tanıtım Yazısı Nasıl Alınır?

Tanıtım yazısı alacağınız siteyi kontrol etmeniz gerekir bu size yarar sağlar. Kontrol ederken aşağıda ki aşamaları göz önüne almalısınız.

Index Kontrolü, Spam

Spam almış ve indexi çöp olan bir web sayfasında yazı almanızı tavsiye etmem çünkü bu durum size yarar sağlamaz zarar sağlar. Google algoritma güncellenince gerçek anlamda sitenize zarar verebilir.

Backlink: Backlink Nedir?

Anahtar kelime

Bir anahtar kelime ile üzerine yazılmalı. Birbirinde farklı anahtar kelimeler konu kapsamının yani içeriğinin anlaşılması güçleşebilir. Bir paragrafta 75 anahtar kelime kullanmalısınız.

Paravan Blog: Paravan Blog Çalışması

Link çıkışı kontrolü

Yasala uygun olmayan link çıkışı varsa bu gibi sitelerden tanıtım yazısını kullanmamalısınız.

Site Sahibi ile Anlaşma

Linkler ve tanıtım yazısı web sitesinde ne kadar süreç içinde kalır? Linkler dofollow ise 3 ay sonra nofollow çevrilir mi? Ve buna benzer sorular yöneltip anlaşmanız önemlidir.


Tanıtım Yazısında Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Tanıtım yazısının yer alacak sitenin güncel olması
  • Sosyal medyada paylaşılarak daha çok etki artırılmalı
  • Tanıtım alınan sen sitenin kalitesine dikkat edilmeli
  • Özgün ve İçerikli olmasına özen gösterilmesi
  • Web sitenin yazıyla ayni kategoride olmasına bakılmalı
  • Kelime linkleme yerine direk paylaşım yapılmalı
Tanıtım Yazıların FaydalarıTanıtım Yazısının Önemi

Tanıtım yazısı yazmadan önce kendinize bir anahtar kelime belirleyin. Yazınızı bu anahtar kelimeyi göz önüne alarak yazın. Tanıtım yazıları seo hizmet verenlerin içerisinde bulunan web sitelerini tanıtmak amacıyla yapılan ve en çok başvurulan hizmetler arasında gelmektedir. Tanıtım yazısı verirken backlink yani web sitesinin bir diğer sitenin ana sayfasında tanıtım yazısının ve linkin bulunması sitenin beğenilmesini ve popüler olmasını sağlar.

Seo tanıtım yazısının özgün cümlelerden oluşması önemlidir. Yazmış olduğunuz yazınızın bazı kısımlarını Google’de aratın. Özgün yazmamış olma olasılığınız olabilir. Benzer kapsam içinde bulunan yazıları Google sizin için bulacaktır. Çıkan sonuçlara bakarak internette benzer yazılar olmuş olduğunuzu anlayabilir ve düzeltebilirsiniz.

Arama motorlarınız sitenizde üst düzeylere çıkar. Sayfa otoriteniz yükselir. Tanıtım yazılarıyla reklam değerleriniz artar. Arama motorları ile ilgili anahtar kelimeler ilgi görür.