0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

Sosyal Medyayı Eğitiminiz İçin En Faydalı Şekilde Nasıl Kullanırsınız?

Sosyal Medyayı Eğitiminiz İçin En Faydalı Şekilde Nasıl Kullanırsınız?

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal medya kullanıcının internet ortamında yaptığı paylaşımlar ve konuşmaların tamamı olarak tanımlamak mümkündür. Sosyal medya insanların başlarından geçen bir olay olmak üzere birçok konuda kendilerine ait  paylaşmalar için mükemmel bir ortam oluşturmaktadır. Bu da sosyal medyanın doğru ve etkin kullanımı için kullanıcıların yeni yollar bulmaya sevk etmektedir.

 

Sosyal Medya Ve Eğitim

Bağlantı Sosyal medyayı günlük hayatımızda alışılagelmişin dışında farklı bir yöntemde daha etkin ve doğru kullanabilmenin bir yolu da eğitim amaçlı kullanmaktır.  Sosyal medyayı eğitim amaçlı kullanmak birçok kullanıcı için farklı bir deneyim olsa da aslında klasik eğitim anlayışına rakip olacak bir anlayış olabilir. Sosyal medyayı doğru kullanmak adına ilk adımı atalım. Peki, bu nasıl olacak?

Nerden Başlamak Gerekir?

Aklınıza “sosyal medya nasıl doğru kullanılır?” sorusu gelmiş olabilir. Günümüzde eğitim anlayışının değişmesi ile birlikte bir şeyler öğrenme ve öğretme noktasında artık sosyal medya da etkin bir şekilde kullanılmaya başlanacaktır. “sosyal medya” ve “eğitim” kelimeleri ne kadar kullanıcılar tarafından birbirinden uzak olarak görünse de aslında sosyal medya kullanımını yaralı bir şekilde devam ettirmek isteyenler için alternatif bir yol olacaktır. Sosyal medya ile kullanıcılar kişisel gelişim, hobi gibi alanlarda eğitim almaları aslında pek de uzak değildir.

Sayfalar, Gruplar, Hesaplar

Sosyal medya kullanıcısı olarak öncelikle Facebook, Twitter gibi sosyal medya sitelerinin gereksiz kullanımından kaçınmanız ve bununla birlikte size faydası olacak olan sayfa, grup ,Twitter hesaplarının takibi ile işe başlamanız gerekir. Daha sonra aktif bir şekilde yorum yapma, soru sorma, tartışma konuları açma gibi kişiye  yeni şeyler öğrenmesini sağlayacak aktivitelerde  bulunmak en doğrusu olacaktır.

Sosyal Medya İle Öğrenmeye İnanmak

Unutulmaması gereken en önemli  noktalardan biri de sosyal medya ile eğitimin bir arada kullanabileceğini inanmaktır. Aksi takdirde hiçbir zaman sosyal medya size yeni bir şeyler öğrenmeniz için yardımcı olmaz çünkü sosyal medya kullanıcının kullanımına göre değişir. Sizin yapmak istedikleriniz doğrultusunda sosyal medya da isteklerinize göre şekil alır.

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin