Sosyal medya insanların hayatında özellikle son yıllarda büyük yer kaplamaya başlamıştır ve kendileri hakkındaki imajlarını yansıtmak için de kullandıkları bir alan olmuştur. Bu nedenle bu alanda yapacağınız her tür paylaşım, fotoğraf sizin başka insanlar tarafından nasıl algılandığınızı etkileyecek olan faktörlerdir. Profil fotoğrafları ise ilk izlenim açısından büyük önem taşır. Profil fotoğrafları rastgele seçilen fotoğraflar olmamalıdır. Bu konuda özensiz olan insanların ne yazık ki sandıklarından daha kötü bir izlenim bırakmış olabilme ihtimalleri vardır. Özellikle sosyal medyayı imajınız açısından önemsiyorsanız, profil fotoğrafınızı seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Siyah Beyaz: Siyah Beyaz Fotoğraf Çekmenin 5 Püf Noktası

Etkileyici profil fotoğrafları sizi arkadaşlarınızın ve diğer insanların gözünde daha çekici bir hale getirebilir. Ayrıca fotoğraflar insanlara kişiliğiniz ve zevkleriniz hakkında da bir fikir vermektedir. Dikkat etmeniz gereken ilk konu fotoğrafın yüzünüze odaklanmış olmasıdır. Profil fotosu olarak hayvan, doğa, ünlü vb. sizi göstermeyen fotoğrafları kullanmamanızı ise özellikle vurguluyoruz.

Doğru Açılardan Fotoğraf Çekin

Profil fotoğrafı çekme teknikleri üzerinde biraz çalışabilirsiniz. Mesela herkesin yüzünün bir tarafı fotoğraflarda daha güzel bir görüntü verir. Gülerek verilen pozlarda makineyi 15 cm kadar yüzün altında veya üstünde tutabilirsiniz. Tam dik açıdan değil biraz yandan çekim yapmak da daha iyi bir görüntü ortaya çıkartabilir. Profil fotoğrafı çekerken biraz deneme yaparak en iyi pozlarınızı nasıl verdiğinizi bulabilirsiniz.

Fotoğrafçı Olmak: İyi Bir Fotoğrafçı Olmanın Püf Noktaları

Fotoğrafınız size ait ve yakın zamanda çekilmiş olsun. Çoğu insan dikkat çekmek için seksi olmayı fazlasıyla önemser ve bu tarz fotoğrafları profil fotoğrafı olarak koyar ancak bu; iyi bir izlenim için doğru bir seçim olmayabilir. Seksi fotoğraflardansa doğal fotoğraflarınızı ön plana çıkartmanız sizi çok daha etkileyici ve kendinize güvenli gösterecektir. Fotoğraf ışıklarının da güneş ışığı, açık hava ışığı gibi doğal ışık olmasına özen gösterin. Yüzünüzü maskeleyecek ışıkları kullanmayın.