Magnet buzdolapları üzerine yapıştırdığımız ve dolaplarımızı süslememize yarayan mıknatıslı süslemelerdir. Bu dekoratif süslemelerin arkasında mıknatıs ve ön yüzünde farklı çeşitlerde isteğimize uygun şekiller vardır. Çoğu şirket bunları reklam amaçlı da kullanmaktadır. Sayısız bir şekilde ürün tanıtımı amaçlı da kullanılan magnetler günümüzde birçok kişi tarafından rağbet görmektedir. Kendi tasarımınızı yapabileceğiniz ve kaliteli ucuz ürün üreten şirketlerde pazarda ihtiyacı olan kişilere yardım etmek için vardır.

Antetli kağıt: Antetli Kağıt Tasarımı

Magnet Çeşitleri

Magnet baskı çeşitleri ikiye ayrılır. Bunlar: Baskı ve kaplamadır. Genellikle evlerde buzdolabında kullandığımız ya da demire yapışan cinstedir. Magnet basımında önemli olan kalitesiyle birlikte fiyatıdır. Çünkü magnetler tek tek basılmaz toplu olarak basıldığından fiyatının uygun olması en ideal çözümdür. Magnet çeşitleri ise;

  1. Baskı: Çeşitli baskı türleri vardır. Ofset baskı en çok tercih edilen baskı türüdür. Maliyeti düşüktür. Çünkü aynı anda birçok ürün basılabilmektedir. Dijital baskı ise ofset baskıya göre daha çabuk ürün üretimi gerçekleştirilir. Acil ihtiyacı olan kişilerin tercihi olmaktadır. Fazla üretim imkânı olduğu için maliyeti düşüktür. Renkler ve şekiller daha belirgindir.
  2. Kaplama: Basılan magnetleri korumak için kullanılır. Selefon kaplı magnetler daha mat renklere kavuşur.

Magnet Yapımı İçin Malzemeler

Magnet yapımı için birçok yöntem kullanılabilir. Çeşitli objeler hayal gücünüz ile birleşerek bir bütün oluşturabilir. Birçok magnet yapımı örnekleri mevcuttur.

Kağıt Bardak: Kağıt Bardak Tasarımı

Fotoğraflı magnet yapma: Fotoğraflı magnet için fotoğraflarınızı bir uygulama yardımı ile düzenleyebilirsiniz. Düzenlediğiniz fotoğrafları çıktı verebilecek bir yerde foto blok baskısı alınabilir. Foto bloklar fotoğraflar için baskıya uygun yaklaşık 5mm kalınlıkta karton malzemelerdir. Fotoğraf görüntüsüne sahip poster kâğıt üzerinde alınan fotoğraf foto blok kartonunun üzerine yapıştırılır ve çerçeve ihtiyacına gerek olmaz. Gereken malzemeler sırasıyla fotoğraf, maket bıçağı, yapıştırıcı, mıknatıs, foto blok baskıdır. Fotoğraflar öncelikle foto blok kartonunun üzerine yapıştırılır sonra resimler kesilir Arkalarına mıknatıs yapıştırılır ve dolaplar süslenir.

Magnet Baskı Nasıl Yapılır?

İlk olarak baskı yapılacak olan objelerin tasarımı yapılır. Tasarım sonra kâğıda basılır ve üzeri selefon ile kaplanır. Sonra kâğıt tabaka şeklindeki mıknatıslara yapıştırılır. Bu işlemlerden sonra kesim gerçekleştirilir. 1000 adet olarak basılan magnetler en uygun olarak ofset şekilde yapılır. Müşterinin isteğine göre; kare, oval ya da yuvarlak olarak yapılan magnetler, akılda kalıcılığı arttırmaktadır. Ayrıca