Kartvizit bir markanın kendini tanıtabilmesinin en önemli ve kolay yoludur. Kartvizitiniz olmadan kesinlikle bir işe başlamamalısınız. Ayrıca kartvizit uygun fiyatlı bir tanıtım aracıdır. Özellikle stant açtığınızda ya da iş görüşmelerine gittiğinizde kartvizitinizi bolca vermekten çekinmeyin.

Satış Artırmak: Satış Yönününüzü Artıracak Grafikler

Kartvizit gereklidir ancak nasıl bir kartvizit sahibi olduğunuz da oldukça önemlidir. Kartvizit tasarlama işini profesyonel kişilere bırakmalısınız. Ancak sizin de mutlaka konuyla ilgili fikriniz olacağı için, fikrinizi profesyonel kişilere anlatarak en iyi sonucun ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Kartvizit tasarlarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir diye baktığımızda, en önemli şeyin arka fon olduğunu görüyoruz. Günümüzde bazı standart arka planlar bulunmaktadır. Yaptığınız işe göre bunlardan tercih edebilirsiniz. Ya da kendiniz bir arka plan çizdirebilirsiniz. Ancak her iki durumda da arka planın çok göz yorucu olmamasına dikkat etmelisiniz.

Kartvizit Tasarımında Püf Noktalar

Kartvizit tasarımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus sizin unvanınızdır. Şirket sahibi, patron gibi unvanlar yerine, ‘’Genel Müdür’’ ibaresinin kullanılması daha doğru olacaktır. Ayrıca mümkün ise kartvizitin çift taraflı yapılması ve diğer tarafında da İngilizce olarak bilgilerin bulunması gereklidir. Çünkü ne zaman kime kartvizit vermek zorunda kalacağınız hiç belli olmaz. Yurtdışında ürün ihraç etme fırsatını kaçırmak istemezsiniz.

İnternetten şirket sahibi kartvizit örnekleri araştırarak çok daha geniş kapsamlı sonuçlara ulaşabilir, kafanızdaki tasarımın daha netleşmesini sağlayabilirsiniz. Kartvizitte mutlaka isim – adres – telefon bilgilerini kullanın. Ne iş yaptığınızla ilgili açıklayıcı bir slogan kullanmayı da unutmayın.

Kartvizit Tasarımında Önem: Mockup Nedir?

Aynı şekilde kartvizit renkleri nasıl olmalı sorusunun cevabı yine soft renkler olacaktır. Bir müşteri kartvizitinize baktığında gözü yorulmamalı, esas odaklanması gereken şeylere odaklanmalıdır. Bu yüzden çok renkli ve cafcaflı tasarımlar karta bakan kişinin ana konudan uzaklaşmasına neden olacaktır.