Sosyal Medya’nın Parlayan Yıldızları

 Sosyal medya, bugünlerde hemen hemen herkesin ilgiyle kullandığı araçlardır. Hepimiz günün büyük bir kısmını sosyal medyada harcıyoruz. Arkadaşlarımızla, akrabalarımızla iletişimimizi Facebook, Twitter, İnstagram gibi sitelerden kuruyoruz. Bazen bu sitede ünlü olan kişileri de görüyoruz. Bu kişiler sosyal medya siteleri sayesinde ünlü oluyor, hatta para bile kazanabiliyorlar. Şimdi gelin, bu kişileri tanıyalım.

  • DANLA BİLİC

Danla Bilic, şu günlerde herkesin konuştuğu bir sosyal medya fenomeni. Danla Bilic 5 Ekim 1994 yılında Kütahya’da doğmuştur. Danla Bilic ilk önce Twitter’da ünlenmeye başlamış, futbolculara yaptığı şakalar ile gündeme oturmuştur. Danla Bilic’in diğer bir bombası ise trans birey olduğunu söyleyerek bütün sosyal medyayı şakalamasıdır. Danla Bilic Twitter’da meşhur olduktan sonra, yaklaşık 2 ay önce bir Youtube kanalı açmıştır. Danla Bilic’in Youtube kanalı makyaj üzerinedir. Kanal sosyal medyada çok tutulmuştur. Her video 1 milyonu izlenmeyi geçmiştir. Danla Bilic’in sosyal medyadan yüksek bir gelir elde ettiği gözler önündedir.

  • HALİL SÖYLETMEZ

Halil Söyletmez, uzun zaman önce ünlenmiş olan bir sosyal medya fenomenidir. Vine uygulamasıyla ünlenen Halil Söyletmez Twitter uygulamasında da oldukça fazla takipçiye sahiptir. Çektiği 7 saniyelik eğlenceli videolar ile adını duyurmuş, çok sayıda kişi tarafından oldukça çok beğeni toplamıştır. Halil Söyletmez şimdi ise videolarına Youtube ve İnstagram üzerinden devam etmektedir. Halil Söyletmez halen çok sevilen ve takdir edilen bir sosyal medya fenomenidir.

  • ORKUN IŞITMAK

En önemli Türk Youtuberlerden olan Orkun Işıtmak,1996 yılında İzmir’de doğmuştur. İzmir’de doğup büyüyen Orkun Işıtmak üniversite eğitimi için İstanbul’a taşınmış orada Youtube’ye başlama kararı almıştır. Youtube’de yaptığı içerikler orijinal olması nedeniyle büyük beğeni toplamıştır. En çok izlenen videosu ise Murat Boz’la yaptığı ‘Murat Boz bana ağda yaptı ‘ adlı videodur. Bu video 6 milyon 159 bin 655 kere izlenmiştir. Kanalın abone sayısı ise 2 milyon 763 bin 374’dür.İzlenme sayısı bir hayli yüksek olan Orkun Işıtmak’ın toplam izlenme sayısı 398 milyon 221 bin 959 dur. Orkun Işıtmak en çok gelecek vadeden Youtube Kanallarından biridir.