Unity oyun yazmanızı sağlayan bir oyun motoru olarak tanımlanabilir. Bu oyun motoru ile konsollar, mobil cihazlar, ios ve android cihazlar ve Windows için oyunlar yazılabilir. Bu motorla birlikte 2D ve 3D oyun yazma şansınız vardır. Reskin’in kelime anlamı ise aslında değiştirmek ve de yenilemektir. Oyun ve sanal alemde bu kelime oyunun grafikleri üzerinde değişiklik yaparak onu yeni bir oyun görünümüne sokmak anlamına gelir. Reskin uygulaması oyun yazıp satarak para kazananlar için çok önemlidir. Bu sayede yeni grafikler yazarak bir oyunun görünümünü değiştirirler. Oyunun temel özellikleri aynı kalarak grafikleri ve görünümü değişir ve de yeni bir oyunmuş gibi görünür. Grafikleri beğenen oyun severler de bunu satın alıp oynarlar.

Dropshipping: Dropshipping Nedir?

İnternette Oyun Çeşitliliği

İnternette oyun oynamak bugün pek çok kişi için başlı başına bir zevktir. Bu zevk için vakit ayırmayı seven çok kişi vardır. Aslında oyun yazımında dikkat edilmesi gereken bazı ana özellikler vardır. Oynayanların ilgisini çekecek ve zevkle oynamasını sağlayacak bazı şeylere dikkat edilmesi gerekir. Oyun yazan ve üreten kişiler yazdıkları oyunları internette çok sayıda kişiye satabilir. Eğer Reskin programı olmasaydı bu oyunların sayısı beş ya da altıyı geçmezdi. Ama bu program sayesinde oyunun grafikleri değiştirilerek başka bir oyun haline getirilir. Böylece oynayan kişi de yepyeni bir oyun oynuyormuş gibi hisseder. Reskin yapanlar oyunun grafikleri üzerinde değişiklik yapar ve oyunu yeniler.

Oyunlar ve Grafikler

İnternette oyun oynayanların en çok dikkat ettiği şeylerden birisi oyunun grafikleridir. Grafikler ne kadar başarılı görselliği yüksek ise oyun da o kadar sevilir ve tercih edilir. Oyun oynamayı seven kişiler, genelde oyunun grafiklerine bakarak karar verir. Oyununuz ne kadar çok beğenilirse de o kadar çok kazanç sağlayabilirsiniz.

SEO: SEO Sizi Zirveye Taşır

Kimler Reskin Yapabilir?

Reskin yapabilmek için belirli bir kod bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca bu konuda kendinizi geliştirmek için bir firmadan yardım alabilir ya da bir eğitim setinden bilgi alabilirsiniz. Mevcut bir kaynak kodunu yeni bir tasarıma kavuşturma işlemini yapabilmeniz Reskin yapabilmeniz anlamına gelir. Kaynak kodu değiştirip geliştirebilmek için de kesinlikle belirli bir seviyede bilgi sahibi olmalısınız. Reskin oyun uygulamaları dışında her türlü uygulama ile yapılabilir. Bu uygulamalar arasından sizin Reskin yapmak istediğiniz oyuna benzer bir uygulama seçebilirsiniz. Kod kullanma, açık kaynak kodu kullanma ve uygulamaları rahat bir şekilde kullanabilme Reskin yapacak olan kişilerin iyi bilmesi gereken konulardır.

E-ticaret: E-ticaret İçin En İyi Firma Rehberi

Reskin Uygulamaları

İnternette oyun seçerken benzer nesnelerin yan yana getirilmesi ve yok edilmesi ile oynanan pek çok oyunla karşılaşabilirsiniz. Bu tarz oyunları sevenler için farklı seçenekler sunulmuştur. Buna benzer olarak aynı mantığa dayanan fakat kullanılan nesnelerin ve şekillerin değiştirildiği pek çok oyun örneği bulabilirsiniz. Bunlar asıl oyunun Reskin yapılması sonucunda ortaya çıkmıştır. Oyunu yeni bir oyun haline getirmek ve tamamen değişmiş gibi gösterebilmek için kodları kullanma ve okuma ve de grafik konusunda uzmanlaşmış olmanız gerekiyor. Oyun dünyasını yakından takip edenler ve sıfırdan oyun yapma uygulamalarını iyi bilenler için Reskin oldukça basit bir uygulamadır.