0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

Dinamik Web Sitesi Nedir?

Dinamik Web Sitesi Nedir?

Dinamik bir web sitesi, şablonlar, içerikler, komut dosyaları vb. gibi dinamik sayfalar içeren bir sitedir. Özetle, dinamik web sitesi her tarandığında çeşitli içerik türlerini görüntüler. Web sayfası, sayfayı açan okuyucu, tüketici etkileşiminin karakteri veya gündüz ile değiştirilebilir.

Örnek: Dinamik bir site tasarladıysanız, başlığınız, gezinme çubuğunuz, arama çubuğunuz ve ana içerik alanınız için belirlenmiş bir alanınız olurdu. Birisi Haberler düğmesini tıkladığında, sitedeki en son içeriği derhal toplayan ve bir araya getiren ve kullanıcıya yeni oluşturduğu sayfayı gösteren bir sayfaya gider. Dinamik bir web sitesi, 5 sayfaya kadar yeni bir başlık eklemek ve bunları statik bir web sitesi gibi manuel olarak bağlamak yerine, tüm işleri otomatik olarak yapar. Bu, yalnızca tasarımcı çalışmasını kaydetmekle kalmaz, aynı zamanda yerleşik bir İçerik Yönetim Sistemi (CMS) olan dinamik bir web sitesi olması durumunda, bir tasarımcıya olan ihtiyacı etkili bir şekilde ortadan kaldırır.

SEO Koşulları: SEO Yaptırmak İçin Koşullar Nelerdir?

Neden Dinamik Bir Web Sitesi Oluşturmalı?

Dinamik bir site, değerinizi hedef kitlenize çok daha hedefli bir şekilde iletmenizi sağlar. Ana sayfanızda aynı “slogan” veya catch-ifade türü mesajı kullanmak yerine, kitlenizin sorunlarını çözme veya yaşamlarını iyileştirme fırsatı sağlama başlıklı bir başlık kullanabilirsiniz. Dinamik bir siteniz olması, arkanıza yaslanıp rahatlayabileceğiniz anlamına gelmez. Siteniz en büyük dijital pazarlama öğenizdir ve mesajının pazarlama kanallarınızda bulunması gerekir. Siteniz dinamikse, pazarlamanız eşleşmelidir.

Dinamik site, ana sayfanızda kullandığınız başlıktan kişi listenize gönderdiğiniz e-postalara ve dönüştürdüğü açılış sayfalarına kadar değişir. Sitenizi kimlerin görüntülediğine bağlı olarak, söz konusu kullanıcıyla zamanında ve alakalı bir mesaj görüntülemeniz önemlidir. Bu şekilde, dönüşüm olasılığını artırabilir ve onların lehinize bir karar vermelerini sağlayabilirsiniz

Özel Programlama Dili: Projelerinizi Profesyonel Olarak Yapıyoruz

İstemci Tarafı Komut Dosyası Oluşturma

Temel olarak, istemci tarafı komut dosyaları istemci tarafı içerik üretir. Bu nedenle, istemci tarafı içerik istemcinin PC’sinden kaynaklanır, ancak sunucudan kaynaklanmaz. Bu gibi durumlarda, müşterinin tarayıcısı web sitesinin içeriğini doğrudan sunucudan yükler, bir web sayfasına dahil edilen kodu ele alır ve daha sonra içeriğin güncellenmiş bir sürümünü okuyucuya gösterir.

Sunucu Tarafı Komut Dosyası Oluşturma

Sayfa yüklenirken sunucu tarafı içerik oluşturulur. Bu nedenle, bir web sitesi yüklendiğinde değişen web sayfaları, sunucu tarafı komut dosyaları kullanır.

Web Tasarım Hizmeti: Web Tasarım Hizmeti Olarak Neler Sunuyoruz?

Kombinasyon Komut Dosyası

Genellikle, modern dinamik web siteleri istemci tarafı ve sunucu tarafı komut dosyalarını birleştirir. Tüm “yeni web alanı” buna dayanır, çünkü bu yöntem sunucunun yükleme süresini çok daha kısaltmaya yardımcı olur. Basitçe, sunucuyu ayrıştırıcı tarafından tüm sayfayı yeniden oluşturmaya gerek yoktur, sadece değiştirilecek gerekli içeriği iletin.

Dinamik Web Siteleri İçin Kategoriler
  • Etkinlik: Kullanıcıların, ilgi alanları planlanmış veya bu ilgi alanlarına hizmet etmek için yeni etkinlikler oluşturmakla ilgilenen başkalarını bulabilecekleri bir yer.
  • Bağlı Kuruluş: Amacı, genellikle reklam geliri elde etmek amacıyla birinin ürün veya hizmetini satmak veya sunmak olan üçüncü taraf bir web sitesidir.
  • Arama: Bilgilerin kullanıcı sorgularına göre toplandığı ve sunulduğu bir araştırma hedefidir.
  • Sosyal: Ortak ilgi alanlarını belirleyen kişilerle iletişim kurmak için bireyler tarafından kullanılan ağ web siteleridir.

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin