0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

DirectAdmin Nedir? Nasıl Kullanılır?

DirectAdmin Nedir? Nasıl Kullanılır?

DirectAdmin bir kontrol paneli servisidir. Hosting servisinden yararlanan bir kullanıcı DirectAdmin sayesinde, sunucularını rahat bir şekilde yönetebilir. Kontrol panelleri arasında hız ve fiyat açısından en avantajlı olanlarından birisidir. Daha da önemli olan bir diğer avantajı ise DirectAdmin’in kullanıcı dostu bir kontrol paneli olmasıdır. Yani kullanımı oldukça basittir ve web sitenizi DirectAdmin’le birlikte yönetmek ve yönlendirmek için çok yüksek bir düzeyde tasarım ve programlama bilgisine ihtiyacınız yoktur.

Güvenliğinizi Alın: DDoS Güvenlik Rehberi

DirectAdmin’le Neler Yapabilirsiniz?

DirectAdmin kullanıcılara spamlara karşı dâhili araçları, kullanılan kaynakların istatistiklerini, DNS yönetimini, veritabanlarını oluşturma ve yönetme servisini, bayi hesabı kurma ve yönetme işlevini, yedeklemeyi ve de soya yönetimi sağlar. DirectAdmin’in en önemli avantajı mümkün olan en hızlı kontrol paneli olmasıdır. Farklı yazılım kurumları ile birlikte geliştirilebilmesi de mümkündür.

DirectAdmin Avantajları

DirectAdmin sayesinde web sitenizin ya da sayfanızın çökmesi otomatik olarak önlenir. Çok sayıda Linux tabanlı web sayfasını ya da sitesini DirectAdmin2le birlikte aynı anda yönetebilirsiniz. CustomBuild konusunda da yardımcı olur. Build komotunu kullanarak Custombuild yapılandırması ve kurulmasını da kolaylaştırır.

Otomatik Değişen: CSS İle Otomatik Değişen Yapmak

DirectAdmin’in Desteklediği ve Uyumlu Olduğu Web Sunucuları

DirectAdmin çok sayıda web sunucunu destekliyor. Bunlar arasında Nginx, Apache, Open LiteSpeed, Snove Open LiteSpeed, LiteSpeed, ModSecurity, MariaDB, ClamAV, MySQL, SpamAssasin, Dovecot, Exim, SpamD, PureFTPD, ProFTPD ve SpamD sunucularının hepsini destekliyor. Ph7 ile de uyum sağladığını belirtelim. Bir diğer kontrol paneli olan CPanel’den çok daha az bellek alnıyla çalışıyor. Fiyat açısında da çok büyük avantajlar sunuyor. Kullanım kolaylığı açısından ise her iki kontrol paneli de oldukça başarılı. Sunduğu avantajlardan bir diğeri de çok müşterili bir kurulum avantajıdır.

DirectAdmin Özellikleri

E-posta yönetimi konusunda, DirectAdmin kullanıcıları, webmail, otomatik yanıtlayıcı, mail listesi, e-mail adresi, IMAP hesabı, POP hesabı oluşturabilir. Aynı zamanda DirectAdmin’le bir kullanıcı gelen mailleri boyut ve anahtar sözcük açısından engelleyebilir. Bir DirectAdmin kullanıcısı bir FTP hesabu kurabilir. Aynı zamanda anonim FTP hesabı da kurabilir. DNS menüsüyle birlikte DirectAdmin kullanıcıları, bir kayıt ekleyebilir ya da kaldırabilir. MX ayarlarını düzenleyebilir. Tam olarak bir DNS kontrolü ile yapılabilen her şeyi yapabilir. DirectAdmin kullanıcıları kendi hesapları hakkında farklı türlerde istatistiklere sahip olabilir. Çok gelişmiş olan istatistik seçenekleri ve Webalizer de DirectAdmin kullanıcılarına sağlanır. DirectAdmin’le subdomain oluşturmak ve silmek mümkündür. Subdomain istatistikleri de kullanıcıların sahio olabilecekleri arasındadır. Çok hızlı ve işlevsel bir dosya menüsü de sağlar. MySQL veritabanlarını oluşturmak da DirectAdmin’le mümkündür. Site yedekleme ya da geri yükleme de DirectAdmin’in sağladıkları arasındadır. 500, 404, 403 ve 401 hata kodları için bir mesaj oluşturmak da DirectAdmin kullanıcılarının yapabilecekleri arasındadır.

Sorun Yaşayanlara Özel: NOTEPAD++ UNKNOWN EXCEPTİON HATASI VE ÇÖZÜMÜ

DirectAdmin Genel Bakış

Maliyeti en düşük ve en hızlı ve kolay kullanılabilen kullanıcı panellerinden irisi olan DirectAdmin çok sayıda kolaylık sağlıyor. Bütün bunların yanında bir dizini şifre aracılığı ile kullanmak, php uzantısını seçebilmek ve SSL sertifikaları gibi daha gelişmiş özellikler de DirectAdmin’i avantajlı kılan özelliklerdir. Yüklenmiş olan Perl modüllerini ve sunucuların bilgilerini görüntüemek, apahe işleyişlerini ayarlamak ve de domain işaretleyicisini etkin hale getirmek de bu panelin sağladıkları arasındadır.

 

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin