E-ticaret ya da online satış, müşterilerin ve tedarikçilerin online olarak buluştukları, alışveriş yaptıkları yer olarak ifade edilir. Eticaret sitesi ya da pazaryerlerinde satış yapan tedarikçilere A’dan Z’ye yardımcı olan kişiye ise kısaca e-ticaret danışmanı adı verilmektedir.  Bir e-ticaret danışmanı sektör bilgisi, tecrübesinin yanında iletişim ve marka bilinirliğini artırmak için de çalışmalıdır. Reklam çalışmalarından pazaryerine kadar markanın cazibesini artırırken giderlerini de minimum seviyeye getiren kişidir; danışman!

E-ticaret Rehberi: Ücretsiz E-ticaret Eğitimi

Girişimcilik ve bilgi girişimcilik kavramlarına hakim danışman, e-ticaret aşamalarını doğru yönetebilecektir. Çünkü denemeyen başarılı olamaz; başarılı olanların hepsi mutlak deneyenlerdir. Bir danışman, risk analinizi sağlıklı yaptıktan sonra denemesi ve buna göre doğru / yanlış sonuçları analiz etmesi gerekmektedir. Bu gelişmeler sürekli olarak yapıldığında bir e-ticaret danışmanı online satış konusunda nitelikli sonuçlar ortaya koyabilir.

E-ticaret Danışmanı Nedir?

Elektronik ticaretin başlaması ile yeni bir meslek dalı olarak görülen e-ticaret danışmanı sektöre hakim, Pazar araştırmasını yapabilen ve online satışı ileri götürebilecek kişiye denir. Vizyonu ve misyonu sayesinde online satış yapan web siteyi ya da büyük Pazar yerlerindeki mağazaları ileriye taşıması gerekir.

E-ticaret: E-ticaret Pazarlama 

E-ticaret danışmanı: Müşteri ile ilgilenmez, teknik boyuttadır. Bir üniversite bitirmesine gerek yoktur; vizyonlu olması yeterlidir. Büyük şirketlerinde terlemiş olması tercih olabilir ama kobileri düşünmesi idealdir.

Danışman Özellikleri

Eticareti daha yüksekliklere çıkartacak olan kişi belirli bir deneyim kazandıktan sonra adımlar atmalıdır. Nadir de olsa sektörden gelmeyip online satış yapıp başarılı olanlar da vardır. Ama işimizi şansa bırakmaya gerek yok! E-ticaret danışmanı özellikleri şöyle olmalıdır;

  1. Vizyon ve misyon sahibi olmalıdır
  2. Sektörde yer almış farklı panelleri tecrübe etmiş olması gerekir
  3. Pazar araştırmasını, hangi ürünün satılabileceğini tahmin etmesi gerekir
  4. Netowrk ağının geniş olması cazibe katar
  5. İş geliştirme konusunda bilgi sahibi de olsa e-ticaretin ruhuna dokunmuş olur
  6. Az buz SEO’dan anlarsa muhteşem olur. SEM’i de unutmamak lazım.

Hükümdar E-ticaret

Hükümdar Bilişim olarak E-ticaret sitenizi 1-2 günde yapmıyoruz. Nedeni ise; 1-2 günde yapılan e-ticaret siteleri kapanmaya mahkum oluyor. Türkiye’de yaklaşık 30 bin e-ticaret sitesi var. Eğer bu sektörde yer almak istiyorsanız 5 dakikada ya da 1 ve 2 günde yapılacak e-ticaret sitelerinden uzak durmalısınız. Bunlar size hiçbir yarar sağlamaz aksine hem maddi hem de manevi olarak çöküntü yaşatır.

E-ticaret yazılımları konusunda; yazılım ve bilgisayar mühendisleri tarafından mükemmel işler başararak adeta e-ticaret danışmanı rolünü üstleniyoruz.

E-ticaretİ: E-ticaret Danışmanı

Ücretsiz olarak demo sistemimizi inceleye bilirsiniz. Lakin bu demo eticaret sistemi size odaklı olmayıp deneme ve genel olarak yer alan panel bilgisi mevcuttur. Her müşterinin istediklerine özen göstererek ona göre formül üretiyoruz. Sizin hayal gücünüz ne isterse biz onu tasarlıyor ve üretiyoruz. Müşterimizin istemediği temayı, rengi ya da türevlerini kullanmıyoruz.