Web Tasarımında Temel İlkeler Firmanızı Milyonlarla Buluşturuyor.

Çağımızın en önemli kitle iletişim aracı tartışmasız bir şekilde internettir. En küçük firmalardan en büyük ticari yapıya kadar özel olarak hazırlanabilecek web tasarımlarının kişisel yaşamdan ticarete bilgilenme ihtiyacından alışverişe kadar pek çok alanda işlevselliği her geçen gün artıyor. Bu nedenle web tasarımının profesyonel mantıkla ele alınması gerekiyor. Kurumsal web düşüncesi ile yapılacak tasarımlarda 8 milyarlık dünya nüfusunun 6 milyarının internet kullanıcısı olduğu gerçeğinin atlanması yapılacak tasarımın boşa gitmesi anlamını taşıyor. Dünyanın hiçbir alanında bu kadar yüksek sayıda insanın bir arada bulunduğu başka bir ortak platform olamaz. Bu büyük kitleye ulaşabilmek adına yapılacak web tasarımlarının her türlü algoritmanın hesaba katıldığı ve işletim kurallarının bütünsel olarak uygulandığı sistematik web anlayışını zorunlu kılıyor.

Web dünyasında yer almak isteyen herkesin öncelikle bilmesi gereken tasarımda fiyat farklılıklarının neden oluştuğudur. Bilişim teknolojilerinde fiyatların farklılık göstermesinin temel dayanağı sizin bir internet sitesinden neler beklediğiniz ile doğru orantılıdır. Söz gelimi sıradan bir araçta olması gereken ısınma sorununu çözen kalorifer sistemidir. Fakat siz araca klima eklemek istediğinizde ilave masraf aracın maliyetine yansır. Aynen bu örnekte olduğu gibi Web sitelerinin oluşumunda sizin talebinize göre şekillenen hizmetlerin çeşidine ve kalitesine göre değişen fiyatlar tasarımınıza mutlaka yansıyacaktır. Başka bir çarpıcı örnek vermek gerekirse! Yayınları sürekli kesilen, görüntülerinde kaymalar yaşanan veya devamlı ses sorunu bulunan bir televizyon kanalının yaptığı program ne kadar ilgi çekici ve kaliteli olursa olsun en az izlenen veya hiç izlenmeyen televizyon kanalı olmak zorundadır. Haliyle reklam gelirini en düşük tv kanalı bu televizyon kanallarıdır. İnternet kullanıcısı ile bire bir benzerlik gösteren bu durumda ziyaretçiler ulaşılamayan, uygulamaları arasında geçişleri zor veya bilgisayarının kilitlenmesine yol açan uygulamalarından rahatsızlık duyduğu bir internet sitesini ziyaret etmeyi asla istemeyecektir. İstatistiklere göre kullanıcının bir web sitesine bağlantı bekleme süresi saniyelerle sınırlıdır.

Web Adresiniz Ve Sayfanız Size Özel Olmalıdır.

Web tasarımı her yönüyle ele alınması gereken bir yapı olması nedeniyle o yapının sizi ifade edeceğini unutmamanız gerekiyor. Size ait bir web sitesi tanıtımınızı milyonlara taşıyacak şekilde yansıtmalıdır. Dolayısıyla milyonlarca internet kullanıcısının ziyaret edeceği sayfanız birebir sizin izdüşümünüz olacaktır. Özellikle kurumsal nitelikte yayın yapacaksınız bütün ürünlerinizin veya hizmetlerinizin ziyaretçilerinize gayet iyi tanıtılması, anlatılması ve görsellerle desteklenmesi gerekiyor. Bu olguyu değer verdiğiniz insanların sizi ziyaret ettikleri bir mekâna benzetebilirsiniz. Misafirlerinizi ne kadar nezih bir yerde ağırlıyorsanız internet ziyaretçilerinizi de aynı oranda sitenizde ağırlamanız çağın modernitesine uygun bir sayfanız olduğunu göstermelisiniz.

Bu nedenlerden dolayı firma web sayfasınız ne kadar kaliteli olursa ziyaretçileriniz sizden o kadar memnun ayrılacaktır. Üstelik aynı ziyaretçinin tekrar tekrar sayfanıza geldiğini yönetim panelinden ip lokasyonları ile takip etmeniz mümkündür. Profesyonel web tasarımı yapan firmalar kullanmış olduğu yazılımları ve uygulamaları ile göz dolduran bir web sitesine sahip olmanızı sağlayacak tüm argümanları taşıyor olmalıdır. Web tasarımında çağdaş ve yaratıcı dinamikleri ile ödüllü kuruluş hükümdar bilişim hizmetleri olarak sormak istediğiniz her konuyu cevaplamak bizler için onur vesilesidir. Her biri kendi alanında uzman yazılım mühendisleri, SEO planlayıcıları ve gerekli güvenlik sertifikaları ile tasarımınızı en modern kriterler çerçevesinde yaptırabileceğiniz bilişim firması olmanın gururunu yaşıyoruz.