Nerede olursak olalım bir şekilde internet yaşamımızın içerisinde yer alıyor. Web tasarımlarının görünen yüzü olan JavaScript ve CSS kodlamalarıyla artık çok daha dinamik ve işlevsel sitelerde gezinti yapma olanağı buluyoruz. Hayatımıza akıllı cep telefonlarının katılmasıyla yüksek ivme kazanan web tasarımları ile yeni bir çığır açılmış durumda ve artık neredeyse internet günlük yaşantımızın önemli bir bölümünü oluşturuyor. CSS (casscading Style Sheets)olarak bilinen ve stil şablon oluşturmaya yarayan kodlamalardır. Sonuçta web sitesi ana gövdesi içerisinde yazılımlar içerisinde şablon oluşumu önemli bir yer tutmaktadır.

Tabi günümüzde CSS yazılımları kendini geliştirme aşamasında. CSS 3 yazılım kodlama sistemi bu alanda yaşanan gelişmelerin en bariz örneği olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısıyla CSS kullanımında web tasarımcıları kolaylıkla estetik ve değişik fontlarda şablonlar oluşturabiliyor. Bir örnek vermek gerekirse çeşitli renklerin bulunması istenilen ve değişik ebatlarda fontlardan oluşan bir şablon üretmek istiyorsak kullanmak zorunda olduğumuz yegâne yardımcımız HTML kodlarının içerisine CSS kodlarını ilave etmektir. CSS kullanımı duruma göre head veya body dizinleri içerisine yerleştirilmek suretiyle değiştirilebilir. Ayrıca kullanacağınız CSS’lerde yerel, genel ve harici stil şablonları içerisinden kendi konseptinize uyan tercihlerde bulunmanız şart.

Java Script  Kullanılan Önemli Argüman.

Web tasarımında aşamalar arasında en özel yere sahip programlama stili kuşkusuz Java Script uygulamasıdır. Sonuçta çağdaş yaklaşımlarla oluşturulan yazılımları destekleyen ve sunucu ile kurulan köprü niteliğinde çalışan kodlama sistemi java script nedir? Sorusunun kısaca yanıtı olacaktır.  Yazılım kodlaması dünyasında özellikle platformlar kullanılarak web sitesinin işlevinin değiştirilmesine kadar çok sayıda otomatik fonksiyoneller oluşturulmasına imkân sağlayan uygulama JavaScript uygulamasıdır. Özellikle HTML kodlamasında yetersiz kalındığında devreye giren yardımcı yazılım olarak bakabileceğimiz bu kodlamada dikkat edilmesi gereken nokta aşırı JavaScript yüklemesinin site açısından yavaşlamaya ve arama motorları tarafından indexlenme açısından terslikler oluşturmasıdır. Neticede dinamik bir web sitesi tasarlanırken hızlı bir şekilde ulaşılan site olmak hedeflenmektedir. Java script yazılımında bu kriterleri göz ardı ederek bir oluşuma gitmemek yani bir başka değişle ölçüyü kaçırmamak gerekiyor.

İşlevsel bir JavaScript hazırlanırken özellikle Boolean ifadeleri, String değerleri ve sayı değerleri değişkenleri dikkate alınarak oluşturulmalıdır. Bunun yanı sıra Türkçe karakter kullanılmamalıdır. Fonksiyonları dikkate alındığında JavaScript için özel web tasarımında kullanıldığı siteye özel yapı taşları diyebiliriz. Veya dünya üzerinde son derece yaygın bir şekilde kullanılan betik program dili olması nedeniyle web sitesinin tarayıcılar üzerindeki temsilcileri demek çok daha doğru olacaktır. Sonuçta ziyaretçileriniz için hazırladığınız bir mekân olarak tasarlayacağınız web sitenizi özel bir şekilde hazırlamanız sizin sanal yaşantıdaki yerinizi tam ve doğru biçimde almanızı sağlıyor. Profesyonel web hizmetleri sağlayan firmamız bilişim dalında hadımköy web tasarım alanında ödüllü bir firmadır. Üstün hizmet kalitesi ile çalışan firmamız ile İletişim kurmanız halinde tüm tasarım sorunlarınıza en üst düzeyde teknik destek sağlayacağımızı bilmenizi isteriz