İçinde Bulunduğumuz Çağ Bunu Da Gerektiriyor

Şimdilerde okullarda yeni bir dönem başlatıldı adı ise: okullarda mobil uygulama. Peki akla ilk düşen sorularla başlayalım: mobil uygulama nedir ? Neden okullarımız böyle bir sisteme gereksinim duydu? Elbette yeni nesil öğrenci ve öğretmenlere bakacak olursak bu soruların cevabı oldukça basit görünüyor. İçinde bulunduğumuz 21.yüzyıl yeniliklerle başlayıp hızla teknolojide ve bilgide ivme kazanan bir çağ oldu. Bu da zaman geçtikçe bazı değişikliklerin yavaş yavaş oluşmasına neden oldu.

 

Eğitimde Mobil Uygulamasını Hepimizin Desteklemesi Gerekiyor

İyi hoş karşılayalım tamam da her anne-babanın, öğrencinin, öğretmenin ve hatta okul yöneticilerinin aklında şu soru var: mobil uygulama nasıl yapılır ? Mobil aslında şimdilerde günlük hayatımız içinde sıkça yer alan oyunların, programların, yazılımların ve çeşitli kuruluşların sitelerini akıllı telefonlarımıza indirip kaydettiğimiz donanımlardır.

 

Böylece internet ortamına girmeden kısa yoldan telefonumuza veya tabletlerimize indirdiğimiz uygulamalara dokunarak kısa sürede o siteye ulaşabiliriz. Zaman kazanma açısından da oldukça verimli bir uygulama. Son yıllarda birçok okula tablet ve elektronik kitap dağıtımı yapıldı. Öğrenciler ders çalışmak, eğitici oyunlar oynamak, kitap okumak, ders kitaplarını indirmek veya bir dil öğrenmek için onun ihtiyacı olan uygulamayı indirip dilediğini ister sınıf ortamında öğretmeniyle beraber, ister evde kendi başına veyahut aile bireyleriyle beraber yapabiliyor. Anne-babalar da çocuklarının ders durumlarını öğrenmek için bu uygulamaları rahatlıkla kullanabilmektedirler.

Okulların Da Kendilerine Ait Bir Mobil Uygulaması Olmalı

 

Bağlantı Hal böyle olunca okullar da artık kendi kurumlarına ait mobil uygulaması oluşturuyor. Kendi öğrencilerine okullarıyla, sınıflarıyla, dersleriyle ve sınavlarıyla etkileşim kurmaları için ciddi yarar sağlıyor. Bunun için her bireyin, öğretmenin ve okul idarecilerinin bu gibi sosyal ağları desteklemesi gerekiyor. Çünkü bu aynı zamanda sosyalleşmeyi de sağlayabilir. Öğrenciler kendi aralarında bulmaca veya okuma yarışmaları yapıp eğlenceli vakitler geçirebilir. Mobil uygulamalar doğru kullanıldığı takdirde öğrencilerimizin başarı grafiğini arttırabilir ve öğretmenlerimizin daha verimli ders işlemesini sağlayabilir.