Mobil uygulamalar, laptop ve masa üstü kullanılan bilgisayarların yerini alabilecek kadar fonksiyonu olan akıllı telefonlar, Iphonelar ve tabletler gibi küçük hesaplama araçları üzerine tasarlanmış yazılım aplikasyonudur.

Mobil Uygulamalar Nasıl Yapılır?

Mobil uygulamaların hepsi aletlerde bulunan kısıtlı öğeler ve istekleri doğrultusunda tasarlanmaktadır. Bütün uzmanlık yeterliliklerinden kullanılarak fayda sağlanması amacıyla yapılmaktadır. Bir oyun uygulaması için Iphone’un çeşitli fonksiyonları kullanılabilmektedir.

 

Mobil Uygulamaların Kullanım Alanları

Bağlantı Akıllı telefon uygulamaları, bazen özel bir platform için tasarlanmakta olmakla beraber web tabanlı veya yerel uygulamalar olup olmadığına göre sınıflandırılırlar. Üçüncü bir seçenek olan karışık uygulamalar, yerli ve web uygulamalarının içeriklerini birleştirmektedir. Teknoloji geliştikçe mobil uygulamaları geliştirme çabaları da artmaktadır. Böylece, tarayıcının da devrede olduğu süreçle birlikte agnostik web aplikasyonları da meydana gelebilecektir.

Mobil iş iletişimini oluşturan öğeler; yazılım uygulamaları ya da tüm aplikasyonlardır. Apps, e-posta meydana getirmek, takvim güncellenmesi, belgelerin düzenlenmesi ve mesleki anlamda ortak bir noktaya varıp anlaşma oluşturmak gibi günlük olarak yapılan tüm aktivitelerin kullanımı akıllı telefonlar sayesinde uygulama altındadır. Birçok akıllı telefon, e-posta, kısa mesaj, takvim, kişi listeleri gibi basit mesajlaşma uygulamaları ile alt başlıkları üzerinde taşır. Ancak tüm bunların dışında farklı uygulamalar da indirilmektedir.

 

Diğer telefonlar için kullanıcılar tarafından Microsoft Office belgelerini görüntülemek istediklerinde ya da bunları düzenlemek istediklerinde üçüncü kısım aplikasyonları devreye sokması gerekir. En çok bilinen ve tercih edilen ise DataViz’in Documents-to-go ve QuickOffice olmaktadır.

 

Birçok kişinin sahip olması gereken teknoloji ve ileriye yönelik pazarlama işi sahalarının asıl unsurları olmaktadır. Buna ilaveten, işletmeler ve insanlar kullanılan aplikasyon mağazalarında yeterli bilgi ve donanımın olmaması nedeniyle uygulamalar istenilen düzeye gelmemektedir. Uygulamalar tüm araçların işletim sistemiyle uyumlu olmalıdır.

  • Reklamcılık
  • Kataloglar
  • Broşür
  • Restorantlar
  • Cafeler
  • İşletme
  • Moda
  • Müzik ve daha birçok alana hizmet vermektedir.