Bir teknoloji terimi olan yazılım, bilgisayar sisteminde bulunan elektronik parçaların yönetimini ve kullanıcıların işlerini yapabilmeleri için gereken komutlar topluluğuna denir.

Yazılım türlerinden en çok geliştirilen olanları web yazılımı, masaüstü yazılımı ve mobil yazılımlarıdır. Masaüstü yazılımı 1 kaç yıl öncesinde oldukça yaygın olan bir yazılım türüdür. İnternetin artık tüm dünyada yaygın olarak kullanılması ile birlikte web yazılımı ve mobil yazılımı üretimi de oldukça artmıştır. Bu yazılım türlerinin kolay bir şekilde kurulması ve kullanıcı ihtiyaçlarını oldukça karşılaması ve hızlı ulaşılması gibi nedenler ile üretim miktarları oldukça artmıştır.

 

Özel Yazılım Ne Demektir?

Özel yazılım, şirket verimliliğini artırarak iş sürelerini kısaltan yazılım türüdür. Proje yönetim sistemleri, teklif yönetim sistemleri, muhasebe yazılımları, insan kaynakları sistemleri gibi çeşitli görevlere sahip olan yazılım türüdür. Özel yazılımlar şirketin ihtiyacına göre mobil uygulama ya da web yazılımı olarak geliştirilebilirler.

Özel Yazılım Geliştirme Faydaları Nelerdir?

  • Şirket ihtiyacına uygun çözümler
  • Hızlı kullanım kolaylığı sağlaması
  • Kaynakların daha verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak
  • Gerekli olan diğer sistemler ile entegre olabilmesi
  • Tablet, PC, MAC ve mobil telefon gibi farklı cihazlarda çalışabilme
  • Sonradan gelişebilecek ihtiyaçlarınıza cevap verebilmesi
  • İhtiyacınıza göre rapor geliştirebilmesi

 

Özel Yazılıma Neden İhtiyaç Duyarsınız?

Hazır paket sistemlerinde bulunan özellikler, ne yazık ki her sektörün ihtiyacını yeterince karşılayamamaktadır. Her sektörün iş süreçleri birbirinden farklı olduğundan hazır paket sistemler bu ihtiyaçlara her zaman cevap verememektedir.

Maliyet ve zaman kaybına uğramadan iş süreçlerinizi azaltmak, müşterilerinizi memnun etmek ve sonradan doğacak olan ihtiyaçlarınız için özel yazılımı tercih etmelisiniz.

İstanbul yazılım şirketi olarak fikirlerinizi projelendiriyor ve uzman ekibimiz ile birlikte projenizi uygulamaya koyuyoruz. Özel yazılımı tercih etmeniz ile birlikte web siteniz veya diğer internet hizmetleriniz, rakiplerinizden ayrılarak orijinallik kazanırken farklılığınız ile müşterilerinizin akıllarında yer ediniyorsunuz.

 

Özel yazılımı tercih etmeniz durumunda hakimiyetin tamamı sizin elinize geçeceğinden, hazır paket sistemi ile hazırlanmış web sitelerinde bulunan kurallara uymanız gerekmiyor. Bu sayede müşterilerinizden gelen geri dönüşleri veya yorumları rahatça kontrol altına alıp yönetme imkanına sahip olabiliyorsunuz.