0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

Geliştiriciler İçin En İyi PHP Frameworkleri

Geliştiriciler İçin En İyi PHP Frameworkleri

Bir PHP çerçevesi, web uygulamalarının geliştirilmesini kolaylaştırmak için temel bir yapı sağlar. Onları kullanıyoruz çünkü geliştirme sürecini hızlandırıyorlar. Her şeyden önce, PHP çerçeveleri kullanılarak oluşturulan web sitelerinin ve uygulamaların yanıt verebilirliği, işletmelerin performans ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olur.

Laravel

2011 yılında tanıtılan Laravel, dünyanın en popüler ücretsiz, açık kaynaklı PHP çerçevesi haline geldi. Neden? Çünkü karmaşık web uygulamalarını diğer çerçevelerden çok daha hızlı bir şekilde güvenli bir şekilde işleyebilir. Laravel, yönlendirme, oturumlar, ön bellekleme ve kimlik doğrulama gibi ortak görevleri kolaylaştırarak geliştirme sürecini basitleştirir.

Laravel’i Kullanma Nedenleri

Laravel, küçük veya büyük karmaşık arka uç gereksinimleri olan uygulamalar geliştirirken uygundur. Laravel’in kurulumu, önceden paketlenmiş, hepsi bir arada bir vagrant kutusu olan Homestead’in piyasaya sürülmesiyle daha kolay hale getirildi.

Karmaşık uygulamaları düzenlemenize yardımcı olacak ekstralarla dolu bir PHP çerçevesi. Bunlar arasında: sorunsuz veri geçişi, MVC mimari desteği, güvenlik, yönlendirme, şablon şablonunu görüntüleme ve kimlik doğrulaması, diğerleri arasındadır.

Laravel son derece etkileyici ve hızı ve güvenliği modern bir web uygulaması beklentileri ile uyumludur. Değişen web trendleriyle birlikte gelişecek B2B veya kurumsal web siteleri oluşturmak isteyen geliştiriciler için uygundur.

CodeIgniter                                                                                        

CodeIgniter en iyi PHP çerçevesidir. Az yer kaplamasıyla bilinir (dokümantasyon dahil sadece 2 MB boyutundadır) CodeIgniter, dinamik web siteleri geliştirmek için uygun bir PHP çerçevesidir. Sağlam ve tekrar kullanılabilir bileşenlerin oluşturulmasına yardımcı olan çok sayıda önceden oluşturulmuş modül sunar.

MySQL Rehberi: MySQL Veritabanına Java İle Nasıl Bağlanılır

Codeıgniter’ı Kullanma Nedenleri

CodeIgniter, diğer çerçevelerden farklı olarak, kurulumu kolay ve hafif bir PHP çerçevesidir. Basit bir kurulum süreci ve oldukça resimli belgeler sayesinde yeni başlayanlar için idealdir.

Temel özellikler arasında bir MVC mimarisi, birinci sınıf hata işleme, dahili güvenlik araçları ve basit ve mükemmel belgeler bulunur. Ayrıca ölçeklenebilir uygulamalar oluşturur.

Diğer çerçevelerle karşılaştırıldığında, CodeIgniter oldukça hızlıdır. Sağlam performans da sunduğundan, mütevazı sunucularda çalıştırmak için hafif uygulamalar geliştirmek istediğinizde iyi bir seçimdir. Bir uyarı: CodeIgniter sürümleri biraz düzensizdir, bu nedenle çerçeve üst düzey güvenlik gerektiren bir uygulama için mükemmel bir seçenek değildir.

En Yaygın: En Yaygın 10 Programlama Dili

Symfony

Symfony’nin çerçevesi 2005 yılında başlatılan olgun bir platformdur. Symfony, kapsamlı bir PHP MVC çerçevesi ve PHP standartlarını takip ettiği bilinen tek çerçevedir.

Symfony Kullanma Nedenleri

Symfony, büyük ölçekli kurumsal projeler geliştirmek için mükemmel bir seçimdir. Çoğu platformda kurulumu ve yapılandırması kolaydır.

En önemli özelliklerinden biri, Yeniden kullanılabilir PHP bileşenleri. Ayrıca, veritabanı motorundan bağımsızlık özelliğine sahiptir ve sabittir, en iyi web uygulamalarına ve tasarım modellerine uygundur ve diğer satıcı kitaplıklarıyla entegrasyona izin verir.

Symfony da oldukça esnektir ve Drupal gibi daha büyük projelere entegre olabilir. Symfony ve Laravel, bu çerçevelerden hangisinin daha iyi olduğunu söylemeyi zorlaştıran birçok ortak ve benzersiz özelliğe sahiptir.

Bununla birlikte, Laravel, gelişmiş olmayan geliştiriciler için bile basitliğe ve değer sağlamaya daha fazla odaklanırken, Symfony gelişmiş geliştiricileri hedeflemektedir ve başlamak biraz daha zordur. Ayrıca, Symfony güvenlik mekanizmasının kullanımı biraz zor. Ve geliştiricilerin “her şeyi yapmasına” izin verdiği için, diğer çerçevelerden daha yavaş olabilir.

Dil Rehberi: Gelecekte İşinize Yarayacak Dİl Bilgisi

CakePHP

Basit ve zarif bir araç takımı arıyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın. Buna ek olarak, CakePHP, özellikle CRUD (oluşturma, okuma, güncelleme ve silme) çerçevesi sayesinde öğrenmesi en kolay çerçevelerden biridir. CakePHP 2000’li yılların başında pazara girdi ve o zamandan beri daha iyi performans ve birçok yeni bileşen kazandı.

Cakephp’yi Kullanma Nedenleri

Sadece bir web sunucusuna ve çerçevenin bir kopyasına ihtiyacınız olduğu için CakePHP’nin kurulumu basit ve kolaydır.

SQL enjeksiyon önleme, giriş doğrulama, siteler arası istek sahteciliği (CSRF) koruması ve siteler arası komut dosyası oluşturma (XSS) koruması gibi güvenlik özellikleri nedeniyle ticari uygulamalar için iyi bir seçimdir.

Bazı temel özellikler arasında modern bir çerçeve, hızlı kurulumlar, uygun sınıf mirası, onaylama ve güvenlik bulunmaktadır. Ayrıca CakePHP, Cake Development Corporation aracılığıyla mükemmel belgeler, birçok destek portalı ve premium destek sağlar.

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin