Günümüz teknolojisinde fotoğrafçılık bir tutkudur. Sıradan fotoğraflara bile sıra dışı efektler vererek değişik bir hava yaratılabilir. Bu sayede hem sosyal medyada hem de hobi olarak amaçlanan sonuca ulaşılır. Fotoğraf düzenlemenin birçok yöntemi vardır. Bunlardan en basiti cep telefonunuza indireceğiniz uygulamalar sayesindedir. Bu programlar sayesinde; fiziki görünüşünüzde de çevrenizde de gereken düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Özel Yazılım: Gelecekteki Dillerden Hangisi İşimize Yarayacak

Facetune

Facetune, İPhone cep telefonlarında bulunan bir uygulamadır. Uygulama ücretlidir. Faka”t bir uygulama ile gereken tüm düzenlemelerimi gerçekleştirmek isterim” diyenler için ideal bir seçenektir. Facetune ile yüz hatlarınızı belirginleştirebilirsiniz. Ayrıca cildinizdeki; sivilce, siyah nokta ve ben gibi kusurları kapatarak yüzünüzün kusursuz olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, fotoğrafta kilolu ya da kısa boylu çıktıysanız bunları da düzenleyebilirsiniz. Uygulama sayesinde çevrede istenmeyen ve fotoğrafın kalitesini bozan her türlü detayı yok edebilirsiniz.

PicsArt

PicsArt, hem İPhone hem de Samsung cihazlarında kullanılabilen ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama ile yapabileceğiniz o kadar çok şey vardır ki asla başka bir uygulama kurma gereğiniz kalmaz. Bunlar arasında; arkayı bulanıklaştırma, görünümü güzelleştirme, renk ayarlarını düzeltme, parlaklık kontrolü, netliği ayarlama, kaliteyi ayarlama, kırpma yer alır. Birkaç küçük dokunuş ile fotoğrafınızı daha kaliteli hale getirebilirsiniz.

VSCO

VSCO, fotoğraflarınıza efektler verebilirsiniz. Fakat vereceğiniz efektler, diğer programların aksine yapay görünmemektedir. Aksine yapacağınız her türlü dokunuş tıpkı profesyonel bir fotoğrafçının eli değmiş gibi görüntü elde etmenizi sağlar. Ayarlarda da fotoğrafçılık terimleri vardır. Kendiniz ufak dokunuşlar ile farklılık yaratabilirsiniz. Ancak birçok eğitim videosunu inceleyerek daha önemli sonuçlar elde edebilirsiniz.

VSCO’nun ücretli ve ücretsiz sürümü vardır. Eğer ücret ödemek istemiyorsanız ücretsiz sürümü ile de birçok işinizi halledebilirsiniz. Uygulamayı kullanırken bir hesap oluşturabilirsiniz bu sayede fotoğraflarınıza istediğiniz her yerden ulaşabilirsiniz.

Grafik Tasarım: Markanızı Geliştirmek İçin Grafik Tasarımın Önemi

Snapseed

Snapseed’i her türlü akıllı cihazınıza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsizdir. Fakat içeriğindeki özellikler o kadar fazladır ki böyle bir programın ücretsiz olmasına şaşıracağınıza eminiz.

Uygulama içinde çeşitli düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Ayrıca kırpma, döndürme gibi ayarlamalarınızı da yerine getirebilirsiniz. Fotoğraf üzerinde görülen kusurları kapatarak pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca, HDR görünümü ve sihirli parıltı gibi seçenekler sayesinde görüntü kalitenizi arttırabilirsiniz. Uygulamada birçok özellik daha vardır. Özellikle metin yazabilme özelliğinin de olması sayesinde farklı uygulamalar kullanmanıza gerek yoktur.

Teknik Grafik: En İyi İllüstrasyon Yapma Teknikleri

Bazaart

Fotoğraf düzenlemenin yanı sıra photoshop yapmaktan hoşlananlar için Bazaart mükemmel bir seçenektir. İstediğiniz her türlü düzenlemeyi bu program sayesinde yapabilirsiniz. Yani kendinizi Eiffel Kulesinin altına koyabileceğiniz gibi Kıvanç Tatlıtuğ ile aynı masada yemek yerken de koyabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmıştır.

Uygulama ücretsizdir. Kullanımı ise oldukça kolaydır. Özellikle afiş hazırlama gibi işlerden de hoşlanıyorsanız uygulamayı kullanmanızı tavsiye ederiz.

İlham Rehberi: Grafik Tasarımcıların İlham Aldıkları

YouCam Perfect

Bu uygulama ile yüzünüze her türlü düzenlemeyi yapabilirsiniz. Fotoğraflarınızı sosyal medya hesaplarınızdaki boyutlara tek tıklama ile çevirebilirsiniz. Ayrıca çeşitli efektler vererek daha canlı ve kaliteli görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca çeşitli çıkartmaları fotoğrafınızın çeşitli yerine koyarak ikonik bir görünüm oluşturabilirsiniz. Bulanıklaştırma gibi çeşitli ayaları yapabileceğiniz bu uygulama ücretsizdir ve hem İPhone hem de Samsung cihazlarında kullanılabilmektedir