En Yeni SEO Trendlerini Öğrenmeniz İçin 5 İpucu

SEO dünyası sürekli olarak gelişmektedir. Google devamlı belli aralıklarla algoritma değişiklikleri yapmaktadır. Beş yıl önce işleyen SEO stratejileri şu anda ilgisiz kalırken, halihazırda kullanımda olanlar da önümüzdeki birkaç yıl içinde geçerliliğini yitirebilecek durumdadır. Bu nedenle gelişen yeni SEO trendlerini takip etmek oldukça önemlidir.

İşte en yeni SEO trendlerini öğrenmeniz için 5 ipucu:

1. Sosyal Medya Kanalları Üzerinden SEO Düşünce Liderleri İle Bağlantıda Kalın

En yeni SEO trendlerine hakim olmak için, SEO düşünce liderlerini sosyal medya kanalları aracılığıyla sürekli takip etmeniz gerekecektir. Düşünce liderleri, SEO endüstrisiyle ilgili en güncel içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşmaktadır. Kullanabileceğiniz belli başlı sosyal medya platformları Twitter, Facebook ve LinkedIn’dir.

SEO düşünce liderlerinin, sektördeki değişimler ya da genel dalgalanmalar hakkında onlara önceden haber sızdıran sektörün içinden kişilerle ilişkileri ve bağlantıları bulunmaktadır. Bu nedenle bu liderleri sürekli takip etmeniz oluşan en yeni SEO trendlerini öğrenmenize yardımcı olacaktır.

2. SEO Bloglarına Abone Olun

İnternette oldukça zengin ve değerli içeriklere sahip sayısız SEO bloğu vardır. Bu blogları kendinizi genel SEO konuları üzerine eğitmek için kullanabilir ve SEO dünyasında yaşanan en son gelişmeleri çok yakından takip edebilirsiniz.

SEO ile ilgili ipucu ve haberlere ulaşabilmek için SEO bloglarına düzenli olarak göz gezdirme alışkanlığını edinmeniz gerekmektedir. Herhangi bir noktayı kaçırmadığınızdan emin olmak için bloglarda yeni içerikler yayınlandığında e-posta uyarısı almayı düşünün. Doğru ve güvenilir bilgi sunan yetkili bloglara abone olun.

3. Doğrudan kaynağına yani Google’a gidin

En yeni SEO trendleri hakkında bilgi sahibi olmak için doğrudan kaynağın kendisine yani Google’a başvurmaktan daha iyi bir yol yoktur. Google, Resmi Google Webmaster Bloğu’nda arama motoru politikaları ve genel algoritma güncellemeleriyle ilgili yapılan değişiklikler hakkında birçok bilgi paylaşmaktadır.

Ayrıca, Google uyarı ayarlarına gidebilir ve Google’da girmiş olduğunuz arama terimlerini içeren yeni bir sayfa her açıldığında e-posta bildirimi alabilirsiniz. Örneğin, SEO algoritma değişiklikleri ya da SEO haberleri için bir Google uyarısı oluşturabilir, böylece SEO ile ilgili bütün yeniliklerden haber olabilir ve en son trendleri takip edebilirsiniz.

4. SEO Forumlarına Göz Gezdirin

SEO uzmanları, SEO forumlarında Google’ın hedefliyor olabileceği teori ve değişiklikleri tartışmaktadır. Bu tarz popüler forumlardan bir tanesi de milyonlarca ziyaretçisi olan Reddit’tir. Okuyup SEO güncellemelerini takip edebileceğiniz SEO hakkında çok sayıda forum vardır.

SEO için takip edebileceğiniz yetkili diğer forumlar ise SEOChat, SEO Forumları ve Resmi Webmaster’dır. Bu forumlarda göz gezdirmeniz SEO ile ilgili en son trendleri öğrenmenize yardımcı olacaktır.

5. Twitter’da SEO zaman akışları oluşturun

SEO ajanslarının ve uzmanlarının çoğu, Twitter’ı SEO endüstrisinde meydana gelen gelişmeleri tartışmak için bir platform olarak kullanmaktadır. Bir zaman akışı oluşturmak için Google algoritma değişiklikleri ya da Google güncellemeleri gibi belirli terimleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca bazı SEO profillerini takip edebilir ve SEO uzmanlarına bir takım sorular sorma şansını elde edebilirsiniz. Bu sayede en son SEO trendlerinden haberdar olmanızı sağlayacak sektörün içinden kişilerin sızdırdığı bilgilere erişim imkanı yakalayabilirsiniz. Böylece herhangi bir noktayı kaçırmadan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sonuç

Bu ipuçları en yeni SEO trendlerinden haberdar olmanıza yardımcı olacaktır. Londralı İstanbullu bir SEO uzmanının bu ilham verici başarı hikayesine göz atın.