Bir internet sitesi kurmak ve bunu arama motorlarında üst düzeye taşımak oldukça zor ve emek gerektiren bir durumdur. Bu yüzden internet sitesi kurarken profesyonel bir hizmet almak kişinin yararına olacaktır. Bir internet sitesi kurarken mutlaka olması gerekenler alt başlıklarda şu şekilde belirlenebilir.


Özgün Olmak ve İlgi Çekici Olmak

İnternet sitesinin diğer sitelerle aynı olmaması içerik ve yazıların kopya olmaması çok önemlidir. İnternet sitesinin diğer sitelerle aynı olmaması orijinal kendine has bilgiler içermesi ziyaretçileri de fazlasıyla bu siteye davet edecektir. Farklı içerik ve konular barındırmalı dikkatleri üstüne ya bu şekilde çekmelidir.

Özel: Özel Yazılım Faydaları

İletişim Adresi ve Ülke Kodu

Öncelikle Türkiye sınırları içinde kullanılacak bir internet sitesi ise Türkiye bağlantılı bir site olacaksa mutlaka TR imgesi olmalıdır aramalarda Türkiye’den girildiğinde ancak bu şekilde çıkabilir. İletişim adresinin ve bilgilerinin güncel olması da sitenin güvenilirliği ve ziyaretçi sayısını arttırmak giriş sıklığını çoğaltmak için önemlidir mesela telefon numarası ya da sadece mail adresinin bulunması ziyaretçinin güvenini sarsabilir mutlaka bir konum belirtilmelidir. Böylelikle arama motorlarında da üst sırada çıkmaya öncelik tanır.

Projelerinizi Yazıyoruz: Özel Yazılım Gerektiren Projeleri Yazıyoruz

Görsellik ve Özen

İnternet sitesi kurarken bilimsel araştırmaların da önemi büyüktür. Psikolojik araştırmalar gösteriyor ki insanlar üzerinde görselliğin ve renklerin önemi büyük. Buna istinaden ziyaretçileri sitede tutabilmek adına renklere önem verilmeli görselliğe videolu açıklamalara farklılığa yer verilmeli içeriye dikkat edilmeli. Renkler açık renkler olmalıdır. Ziyaretçiler böylelikle sitede gezerken sıkılmayacak uzun vadede onların sitede bulunmalarını sağlayacak. Örneğin koyu renklerin insanlar üzerindeki etkisi araştırıldığında insanlara kasvet ve bunalım verdiğini Bu yüzden bu renkten olduğu yerlerde fazla duymak istemediklerini bilimsel araştırmalarla ispatlandı. Açık renkler ise tam tersi olarak insanlara neşe istek ve orada bulunma hissim sağlıyor. bu durumda açık renk kullanılması internet sitesinin sürdürülebilir olması açısından önemli. Ayrıca ziyaretçileri sıkacak fazlaca reklamlar ve reklam izleme zorunluluğu bulunmaması gerekir bu şekilde ziyaretçilerine siteden uzaklaşacaktır. Sitenin hızı ve ziyaretlerde kolay ulaşılabilir olması yine arama motorlarında üst sırada çıkmanızı sağlayacaktır çünkü arama motorlarında ziyaretçi sitede ne kadar uzun durursa o kadar üst sıralarda çıkarsınız.

Hangi Program: Hangi Program Dilini Öğrenmelisiniz?

İnternet Sitesinin Aktifliği ve Sosyal Medya

Bir internet sitesinde yine olmazsa olmazlardan bir tanesi uzunca bir süre aktif kalması ne kadar süre aktif kalırsa o kadar çok geleceği yatırım yaptığı düşünür ve yine ziyaretçi sayısı sayısını bu şekilde arttırabilir. Senin düzenli kendine güncellemesi gerekmektedir yeni görseller yeni yazılar ve yeni videolar yüklemesi önemlidir. Günümüzde sosyal medyanın gücü tartışılmayacak dereceye gelmiştir internet siteleri artık bilgisayar yerine kullanılan telefonlara uyumlu olmalıdır yani mobil uyumlu bir internet sitesi olması yine sitenin pek çok ziyaretçi almasına sebep olacaktır. İnternet sitesinin sosyal medyada aktif olması ayakta kalmasını sağlayacak bir diğer etkendir. İnsanların sosyal medyada fazlaca zaman geçirdiği düşünülürse sosyal medyanın gücü azımsanmayacak kadar fazladır. Örneğin sitenin reklamı sosyal medya mecralarına verilebilir. Ayrıca internet sitesinin siosu yani arama motoru optimizasyonu ayarları çok önemlidir böylelikle aramalarda siteniz en yukarılarda hatta ilk sıralarda bile çıkabilir.