Behance yaratıcılık gerektiren sektörlerde çalışanlar için oldukça işlevsel bir paylaşım sitesidir. Mesela grafik tasarımcısı, yazar ya da fotoğraf sanatçısı iseniz meslektaşlarınızın eserlerine bakmak isteyebilirsiniz. Farklı eserlere bakmak size de bakış açısı sağlayabilir ve çalışmalarınıza yön verir. Bu alanlarda çalışanlar genel olarak kendi yaptıkları eserlerden oluşan bir portföy sahibidir. Bu portföylerin internet ortamında paylaşılması iyi bir fırsattır. Çünkü bu sayede portföy sahibi daha hızlı bir şekilde iş bulabilir. Ayrıca kendisini geliştirmek için diğer portföyleri de inceleyebilir. Çevrimiçi bir portal olan Behance, portföylerinizi paylaşmanız için size yardımcı olur. Yaratıcı eserlerinizi bu platformda gösterebilir ve henüz bir portföyünüz yoksa Behance yardımıyla oluşturabilirsiniz.

Behance Ücretli mi?

Behance ücretli bir web platformu ama aylık ücreti faydalarına göre oldukça makuldür. Bu programın bir pro sürümünü uygun satın alabilirsiniz. Ama eğer bu fiyat sizin için problem oluşturursa ki ülkemizdeki ekonomik durumdan dolayı döviz fiyatları hayli yükselmiştir, siz ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz. Ama ücretsiz olarak kullanmak isterseniz bazı programların sınırlı olacağını da bilmelisiniz. İlk piyasaya sürüldüğü anda sadece bir albüm işlevi gören bu platform bugün pek çok yaratıcılık gerektiren alanda çalışanların kendi işlerini sergileyebileceği, yaygın olarak kullanılan bir platforma dönüşmüş durumdadır. Bütün görsel çalışmalarınızı Behance kullanarak sergileyebilir ve bu alanda çalışanların portföylerini inceleyebilirsiniz.

Web Tasarım Hizmeti: Web Tasarım Hizmeti Olarak Neler Sunuyoruz?

Behance İle Neler Yapabilirsiniz?

Behance yardımıyla çalışmalarını beğendiğiniz bir tasarımcı ya da yazarın eserlerini sürekli takip edebilirsiniz. Ayrıca siz de kendi çalışmalarınızı proje olarak yayınlayabilirsiniz. Eğer henüz bir projeyi tamamlamadıysanız belli özelliklerini ve yapmak istediklerinizi yayınlayıp kendi takipçilerinizden yorum isteyebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarınıza portföyünüzün bir kısmını ya da tamamını ekleyip sürekli geri bildirim alabilir ve sürekli diğer çalışanlarla iletişim halinde olabilirsiniz. Yani interaktif olarak sürekli takipçilerinizle iletişim kurabilir ve projelerinizi tasarlarken farklı yorumlardan yardım alabilirsiniz. Bu da henüz acemi düzeyde olsa bile bu alanlarda çalışmak isteyenler için çok önemli bir fırsattır. Bütün çalışmalarını bir proje şeklinde düzenlemeleri ve daha istikrarlı bir şekilde çalışmalarını sağlayabilir. Sonuç olarak çok daha iyi bir şekilde motive olarak çalışabilirsiniz.

Semi Flat: Semi Flat Tasarımı Neden Bu Kadar Tercih Ediliyor?

Behance’ın Dezavantajları

Çok avantajlı bir platform olmasına rağmen Behance’ın da bazı eksikleri bulunabiliyor. Bunlardan ilki projelerinizi ya da çalışmalarınızı web formatında sıkıştırmanız gerektiği için bu işlemin biraz vakit alabilecek olmasıdır. Ayrıca tasarım seçenekleri açısından Behance size çok geniş gelmeyebilir, ama bu durum da giderek değişecektir. İnternet ortamında herhangi bir sayfanın çok tıklanması ya da beğenilmesinin diğer kullanıcıları etkileyeceği açıktır. Eğer sizin projeleriniz az yorum almış ve fazla takip edilmemişse, bu durum onları kötü gösterebilir. Ama bu olumsuzluklar bu platformun ne kadar işlevsel ve kullanışlı olduğu gerçeğini değiştirmez. Behance bu alandaki platformların en faydalı olanıdır. Çalışmalarınızı paylaşmak ve değerlendirmek için mükemmel bir fırsattır. Eğer yaratıcılık gerektiren böyle bir alanda çalışıyorsanız mutlaka yardım alabilirsiniz. İnteraktif bir platformda olmak çalışmalarınız konusunda size daha çok destek sunabilir. Ayrıca muhtemel iş fırsatlarından daha çok faydalanabilirsiniz. Bu yüzden mutlaka bu platformun avantajlarından yararlanmalı ve çalışmalarınızı paylaşmalısınız.