Web Tasarımında En Çok kullanılan Yazılım Dilleri

Web Tasarımı Nedir?

                  Web tasarımı nedir sorusuna verilecek en net cevap biz internet ortamında gezerken herhangi bir siteye girdiğimiz zaman bu sitedeki menülerin yeri, yazı büyüklükleri, arka plan renkleri gibi özelliklerini ayarlayan ve çeşitli yazılım dilleri ile yazılan web sayfası tasarım dalıdır.

Web Tasarımında En çok Kullanılan Programlama Dilleri

Web tasarımı alanında birden fazla programlama dili kullanılmaktadır. Peki nedir bu web programlama dilleri nelerdir. Diller kişinin istediğine göre yazılır hangi programlama dilini biliyorsanız onunla kolayca bir sayfası tasarlayabilirsiniz. Şimdi web tasarımında en çok kullanılan yazılım dillerini inceleyelim.

C# Yazılım Dili

                  C# bir programlama dilidir. Microsoft firmasının programı olan Visual Studio programı içinde bulunan programlama dili ve yazılım geliştirme uygulamasıdır. C# makine diline yakınlığı sayesinde orta seviyeli dil kategorisine girer. C# modern ve kullanımı tamamen basit bir yazılım dilidir. Yazılım dilinde her şey sizin elinizdedir istediğiniz her uygulamayı yapabilirsiniz.

PHP Yazılım Dili

                  PHP’yi kısa olarak anlatmak gerekirse web siteleri ve web uygulamaları yükseltmek için yani geliştirmek için web tabana bağlı olarak çalışan programlama dilidir. Web tasarım dilleri nelerdir diye bir soru geldiği zaman aklımıza ilk gelen yazılım dillerinden bir tanesidir. PHP yazılım dili için önemli olan görünüş değildir ama arka planda işleyen görevleri kontrol etmek ve herhangi bir sorun varsa hemen yazılım geliştirerek düzeltmemizi sağlar.

ASP Yazılım Dili

                  Aktif sunucu sayfaları anlamına gelir. Asp programlama dili ile yazılan bir web sitesini ziyaret ettiğiniz zaman asp kodlarını sunucu açar ama asp kodları gözükmez. Bazen php, html gibi web site tasarım yazılım dilleri işimize yaramaz ama burada devreye asp girer. Ziyaretçi defterleri. Forum uygulaması gibi uygulama yazılabilmesi için diğer programlama dilleri ama gerektiğinde çok önemli bir durum varsa bu programlama dilleri kullanılır

XML Yazılım Dili

                  Çok farklı yazılım dillerini tek bir bölgede orijinal haliyle tutan kolay ve bağımsız bir noktadan erişim imkânı sunan yazılım dilidir. Xml bir dosyanın yapısını uygulamaya tanıtmak için kullanılan uluslararası bir birimdir. Bu yazılım dilleri web tasarımı alanında en çok kullanılan yazılım dilleri arasına girmektedir.