Jquery Nedir? Nasıl Kullanılır?

JavaScript kütüphanesi olarak adlandırılan web tasarım programı jquery. Kullanımı aslında Çok da zor olmayan sadece birazcık çaba ile öğrenilebilecek pratik ve hızlı bir Kullanıma sahip olan araçtır.

 jquery kullanımı, Kodları uzun uzun yazmaktansa işlemi çok daha hızlı gerçekleştirilebilecek bir hale getirmektedir.  JavaScript kullanarak uzun uzun kot yazmaktan sa Aynı işlemi Bu sayede çok daha kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Eğer JavaScript bilgisine sahipseniz, ya da html konularından biraz anlıyorsanız, jquery ile kolaylıkla uzun uzun kodu yazacağınız durumlara gerçekleştirebilirsin.  Neredeyse JavaScript kullanamayan insanlar bile jquery kullanarak ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Birden fazla metodu bünyesinde barındıran jquery, istediğiniz metodu seçerek mevcut sayfamıza etkileşim ve efekt atmanıza yardımcı olur. jquery nedir  sorusunun en basit haliyle cevabı budur. Google ve Microsoft bile jquery kullanımını destekler.  Ayrıca bu aracın tarayıcıların hepsinde çalışması da başka bir artı olarak kabul edilir.

jquery Kullanırken

jquery kullanmak için yapılacak şey .js dosyasını Kendi sayfanın içerisine bağlama işlemi gerçekleştirmektir.  Bunu yaparken isterseniz mevcut dosyayı direk sitenizin içine yerleştirip sayfanıza bağlayabilirsiniz.  Ikinci bir yöntem olarak ise mevcut dosya indirmeden Microsoft ya da Google’ın sağladığı Content Delivery Network’leri Yardımı ile bağlantıyı gerçekleştirebilirsiniz.

Content Delivery Network ile yapmadım siteyi ziyaret edecek kişilerin tarayıcısı içerisinde önbelleğini mevcut olması ve sayfanızın yüklenmesinin hızlanmasıdır.

Internet üzerinden eğer hiç deneyiminiz yok ise küçük araştırmalar yapmanın ve birkaç ders almanız çok rahatlıkla jquery kullanmanızı sağlayacaktır. Bu öğreneceğiniz kodlama dili Günümüzde kullanılan en kolay dildir.  Çok fazla çaba sarf etmeden basit birkaç şey öğrendiğinizi taktırdın hem Keyif alarak gerçekleştirebileceğiniz hem de hızlı olan bir programlama dilini öğrenmiş olacaksınız.

Web sitesi tasarımı; jquery Öğrenmeye başlamadan önce temel bir JavaScript bilgisi edinmek sizin yararınıza olacaktır.  Ayrıca basit düzeyde İngilizce anlayabiliyor olmak da sizin çok daha hızlı bir şekilde kod yazılımı gerçekleştirmemizi sağlar.  İnternetten konu ile ilgili detaylı dersleri Bulamazsanız kitap alarak da bu problemi çözebilirsiniz. Bu sayede Kendi internet sitenizi rahatlıkla güncelleyip istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.