21. yüzyıldaki teknolojik ilerlemeyle, herkes çok fazla zaman harcamadan ve meşgul beyinlerini tüketmeden en iyi teknolojiyi yaşamak istiyor. Aynı şey, web sitelerinde veya mobil uygulamalarda sörf yapmak için de geçerlidir; web sitesinin veya mobil uygulamanın hızlı ve verimli yanıt verdiği, başarılı sonuçların elde edildiği. Kısacası, bugünlerde tüketicilerle ilgili! Mobil uygulama veya web sitesi kullanıcı memnuniyeti söz konusu olduğunda, çoğu teknoloji firması uygulamaların kullanıcı arayüzü (Uı) ve kullanıcı deneyimi tasarımına (Ux) yönelmektedir.

Web Güvenlik: Web Siteniz Güvende Mi?

Ux Geliştirme Nedir?

Kullanıcı deneyimi (Ux) geliştirme, maksimum müşteri memnuniyetini sağlama amacına ulaşmak için kullanıcıların uygulama veya web sitesiyle etkileşime girdiklerinde genel deneyimlerini geliştirme prosedürüdür. Müşterileri akılda tutar ve herhangi bir uygulamanın temel iskeletini oluşturur. Temel olarak bir uygulamanın tel çerçevelemesine ve tüm bileşenlerini ve öğelerini kullanıcı akışını oluşturmak için uygun şekilde yapılandırmaya odaklanır.

Hazır Web: Hazır Web Sitesi

Uı Geliştirme Nedir?

Kullanıcı arayüzü (uı), web veya mobil uygulamanın sunumunu ve etkileşimini geliştirme sürecidir. Uygulamanın görünümüne odaklanır ve kullanıcılarla etkileşime girer. Bir uygulamayı kullanırken gördüğünüz her ekran, sayfa, düğme ve diğer görsel öğeler o uygulamanın kullanıcı arayüzüdür.

Uı: Uı Tasarım Nedir?

Uı ve Ux tasarımını kullanmanın önemi

Uı ve Ux design, tüketicilerin güvenini kazanmaya ve aradıklarını sağlayarak uygulamanızı veya web sitenizi kullanmalarına yardımcı olur. Web sitenizde / uygulamanızda aldığınız tüketici sayısı, büyük kullanıcı arayüzünün ve kullanıcı arayüzünün başarısını ölçebilir. Bir başlangıç ??Veya küçük bir girişim için, ilk izlenim uzun sürdüğü ve Uı ve Us tasarımının kullanılması marka bilinirliğini artırabileceği veya bozabileceği için Uı ve Ux design’ın önemi daha da önemli hale gelir.

Uı / Ux Tasarımının Temel Bileşenleri
  • Bilgi mimarisi

Ia olarak da bilinen bilgi mimarisi, uygulamanın veya sitenin bilgi yapısını tasarlayarak iş stratejilerini karşılamakla ilgilidir. Ia’nın en önemli rolü, hangi tarayıcıyı kullanıyor olurlarsa olsunlar kullanıcılarına kolay bir gezinme sağlamaktır. En iyi ve en üst düzey gezinme menüsünü sağlamak için maksimum kombinasyonları kullanmakla ilgilidir.

  • Etkileşim dizaynı

Etkileşim tasarımı, kullanıcıların ürün ve / veya uygulama ile etkileşime girdiği kavramsal tasarımı oluşturmakla ilgilidir. Bu etkileşim, estetik, renk, yazı tipi, simgeler, görüntüler, hareket, ses, uzay, grafik vb.

  • Kullanılabilirlik

Kullanılabilirlik de kullanıcı dostu olarak ifade edilebilir. Kullanıcıların uygulamayı kullanarak veya siteyi ilk kez ziyaret ederek istedikleri bilgileri alıp almadığını ve uygulamanın / web sitesinin gezinmesi kolaysa, kullanılabilirlik ayrıca hataları ele alma yollarını da kavrar.

Uı / Us geliştirme, ticari büyüme için neden gereklidir?

Uı ve Ux development büyük ölçüde kullanıcıların memnuniyeti ve zevkine odaklandığından, işletmenin başarısında önemli bir rol oynar. Bir işletmenin bakış açısından, markanın değerini ve itibarını oluşturmak için kullanıcıların memnuniyetini vurgulamak gerekir. Bt rekabetçi alan olduğundan, Uı Ux tasarım hizmetinin tüketicilerin dikkatini ve şirketin ürünlerinden elde ettiği geliri elde etme ihtiyacı oldukça önemlidir. Kullanıcılar web sitelerinizde geziniyor veya uygulamalarınızı kullanıyorsa, bunları önceden belirlenmiş hedeflerine en verimli şekilde yönlendirmek sizin ve Uı Ux geliştiricilerinin sorumluluğundadır. Bu nedenle, Uı ve Us geliştirme günümüzün web geliştirmesinin önemli bir parçası haline gelmiştir.