Web sitesi hazırlamak, son zamanlarda herkesin istediği bir konu haline geldi. Artık internet çok önemli bir iletişim aracıdır. Hem haber almak ve insanlarla iletişim kurmak hem de herhangi bir hizmet ya da ürün satın almak için kullanılıyor. Kendisini ifade etmek, yazdıklarını ya da çektiği fotoğrafları paylaşmak, herhangi bir ürün satmak gibi nedenlerle pek çok kişi bir web sitesi hazırlamak istiyor. Son zamanlarda bu konuda bilgi almak ve bu işin ayrıntılarını öğrenmek isteyen çok sayıda insan var. Hatta gerekirse bazı kişiler bu konuda profesyonel firmalardan kurs alıyor. Pagespeed de web sitesi tasarlamak isteyenlere yardımcı olan bir program. Eğer web sitenizi hazırlama aşamasını tamamladıysanız, Pagespeed sayesinde sitenizin eksikliklerini ve nasıl daha iyi getirebileceğiniz konusundaki tavsiyeleri görebilirsiniz.

SEO Hizmeti: SEO Hizmeti Sizi Zirveye Taşır

Pagespeed Ne İşe Yarar?

Pagespeed ücretsiz kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde hem bilgisayardaki hem de mobil cihazınızdaki siteniz için farklı tavsiyeler alabilirsiniz. Bu durum size sitenizle ilgili sunulan rapor ve bilgilerin çok daha güzel ve düzenli şekilde sunulmasını sağlar. Düzenli şekilde sunulması sizin sitenizi çok daha rahat bir şekilde iyileştirmenizi sağlar. Bu söylediğimiz özellik sayesinde kullanıcılar kendi web sitelerini iyileştirme ve tasarlama konusunda çok rahat eder. Sitenin hızı, düzenlenmesi ve kullanılan nesneler konusunda size sunduğu raporlarla sitenizin kullanıcı sayısını arttırabilir ve kullanıcıların sitenizde daha uzun kalmasını sağlayabilirsiniz.

SEO: SEO Nerede İşinize Yarar?

Pagespeed Avantajları

Sitenizin hızını merak ediyorsanız, Pagespeed size üç seçenek sunar. Hızlı, yavaş ve orta seçeneklerine göre siz de sitenizin hızını daha iyi hale getirebilirsiniz. Hız meselesi bugünkü bilgisayar kullanıcıları için hayati bir önem taşıyor. Çünkü bildiğimiz gibi bir hız çağında yaşıyoruz. Herkes bir yerlere ve bir şeylere yetişmek zorundadır. Bu yüzden hiçbir kullanıcı yavaş bir siteden hoşlanmaz. Pagespeed size hem genel olarak site hızınız hem de tek tek sayfaların hızı konusunda bilgi verir. Bu sayede sitenizi yavaşlatan sayfayı bularak onu da yeniden düzenlemeniz ve hızlandırmanız mümkündür.

Web Site Optimizasyonu

Hız dışında bir web sitesi için en önemli konulardan birisi optimizasyon konusudur. Bir web sitesi estetik olarak göz doldurmalı ve de işlevsel ve kullanışlı olmalıdır. Yani kullanıcılar aradığı her şeyi hemen bulabilmeli ve sitede gezinirken zorlanmamalıdır. İşte Pagespeed size hem sitenizin estetik görünümü hem de ne kadar kullanışlı olduğuna dair de rapor verir. Bu raporlara göre sitenizi yeniden düzenleyebilir ve sitenizi görsel olarak daha çarpıcı ve işlevsel hale getirebilirsiniz.

Kopya İçerik: Kopya İçeriğin SEO’ya Etkisi

Pagespeed Kullanmak Zor mu?

Pagespeed’in en önemli özelliklerinden birisi son derece kolay bir şekilde kullanılmasıdır. Size sunduğu analizleri çözümlemek ve anlamak çok rahattır. Buna göre yeni düzenlemeler yapmak da çok rahattır. Bu yüzden bugün web sayfası ya da sitesi tasarlayan çoğu kişi Google’ın ücretsiz olarak sunduğu bu programı kullanır. Web sitenizi tasarlamakla işiniz sona ermiş sayılmaz. Site hızı, kullanışlılığı ve optimizasyonu konusunda özen göstermezseniz siteniz çok dikkat çekmez ve çok sayıda ziyaretçiyi etkilemez. Etkileyici olmayan bir site de işlevini yerine getiremez. Bu yüzden Pagespeed çok yararlı bir programdır.