STANDLAR İÇİN GRAFİK TASARIM UYGULAMALARI

Fuarlar, yeni yatırımların kaynağına ulaşmanın, sektörde tanınır olmanın ve iş hacminin geliştirilmesinin yoludur. Birçok kurumsal firma veya resmi/özel kurum fuarlar sayesinde bilinmekte ve işlevi tanınmaktadır. Fuarlarda firmaların tanınırlığını sağlayan şey ise standlardır.  Bu yüzden fuar stand tasarım ve uygulama işleri bir firmanın en önemli vitrinidir. Bu vitrinde sergilenen grafik tasarım uygulamaları da tam da bu yüzden çok önem arz etmektedir. Fuar stand tasarımına yeteri kadar önem vermeyen firmalar da vitrinsiz firma gibidir.

Harika bir Stand için neler lazım?

  1. Maliyet: Öncelikle bizim fuara gitme nedenimizi unutmamalıyız. Bu nedenden dolayı da fuar stand tasarımı ve fuarda kiralayacağımız alan için firma olarak ayırmamız gereken maliyeti iyi hesaplamalıyız.

2- Kullanışlılık: Asla unutmayın fuarlarda kiraladığımız alandan maksimum faydayı en az maliyetle elde etmek için kullanacağımız stand da her haliyle kullanışlı bir fuar stand tasarımı yapılmış olmalıdır.

3- Tasarım: Gerek fuar alanı içinde en çok ilgiyi çekmek yani görünür olmak gerekse de standımıza gelen müşterilerimize en kaliteli hizmeti sunmak adına grafik tasarım uygulamaları kullanılarak oluşturulmuş standlar hazırlamak sizi rakiplerinize göre birkaç adım öne geçirir. Fuar Stand tasarım ve uygulama işleri için uzman bir ekip veya bir iç mimar bile kullanabilirsiniz.

4- Görsellik: Görsellik deyince sadece gözün gördüğü şeyleri algılamak yanlıştır. Göz bazen görmese bile görüşü etkileyen birçok görsel mevcuttur. Ürününüzün stand içindeki konumu kadar öne çıkarmaya çalıştığınız ürünler veya standın bazı kısımlarını ışık ve renk oyunları ile belirgin hale getirebilirsiniz.

5- Personel: Her haliyle donanımlı ve muhteşem bir stand tasarımı ortaya çıkarmış olabilirsiniz. Ancak bu muhteşem görüntüyü işinin ehli, güler yüzlü, diksiyon sahibi ve konusunda uzman firma personelinizle taçlandırmaz iseniz yaptığınız tüm çalışmayı heba edebilirsiniz. İnsan faktörünü asla es geçmeyin.

Rakipleriniz siz çalışırken boş durmayacak o yüzden firmanızın önceliklerini yansıtmak için planlayacağınız fuar stand tasarım ve uygulama işleri her zaman anı yakalamalısınız. Yani teknolojiyi ve yenilikleri grafik tasarım uygulamaları etkisini kısa sürede kaybedecektir. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu Fuar Stand Tasarımı ve Personelinizi daima zinde tutmak ve zamana uygulamaktır.

Unutmayın zaman size uymaz, siz zamana uymalısınız.