2017’de Görebileceğimiz Muhtemel Web Tasarım Eğilimleri

Trendler, tüm yaratıcı alanlarda ve web tasarımı gibi yaratıcılık gerektiren bir alanda zorlayıcı değişikliklerdir. Deneysellik ve yenilikten doğan trendler, değişim için en önemli faktörlerden biridir.

Web sürekli değişip gelişen benzersiz bir alan olduğunu bizlere kısa sürede kat ettiği inanılmaz ilerlemesi ile ispatladı.

İlk Önce Mobil Cihazlar

Pek çok marka ürünlerini tanıtabilmek için öncelikle daha küçük ekranlara uygun web tasarımı yapma eğilimi içine girdi. Küçük ekranlarda etkili bir web tasarımının daha yararlı olduğunu anlayan markalar daha sonra daha büyük ekranlar için çözümler üretme yoluna gidiyor.

Hızlı Prototipleme Araçlarının Yaygın Kullanımı

Her ne kadar bir tasarım trendi değilse de, hızlı prototipleme araçları kesinlikle bir yıldır web tasarım dünyasına damgasını vuran en önemli atılımlardan biridir ve herhangi bir web, kullanıcı arabirimi ve UX tasarımcısı için zorunlu bir araçtır.

Hızlı prototipleme araçları sağlayan UXpin, Webflow, InVision, Marvel ve daha birçok sağlayıcı web tasarımcılarını ürünlerinin kullanışlılığı ve estetiğini tek bir satır kod bile yazmadan denemesine izin verir.

UI Desenleri ve Tasarım Çerçeveleri

Birbirlerinin kullanıcı deneyimlerinden yola çıkan web sitelerinin günümüzde gittikçe artan şekilde benzeşmeye başladığını şahit oluyoruz. Buna WordPress gibi ünlü bir sitenin hazır tasarlanmış web sitesi tasarımı içeriklerinin de yardımcı olduğu bir gerçek.

Bilişim sektöründe çevrimiçi rekabetin hızla artması sonucunda markalar risk alamayacak duruma geldi. Bu sebepler hazır ve denenmiş UI tasarımları daha yararlı gibi görünüyor.

Ismarlama İllüstrasyonlar

İllüstrasyonlar bir siteye eğlenceli bir görünüm ve samimiyet katmak için muhteşem araçlardan birisidir. Yetenekli illüstratörler kişilik dolu ve markaların yüzüne uyacak çok çeşitli çizimler yapabilir. Markalar bu sayede pazarda farklı bir yere oturabilecekler.

Dropbox, kullanıcılarına hitap edebilecek nitelikte, güzel, samimi ve tamamen benzersiz görseller oluşturmak için illüstrasyon kullanan bir markalar arasında harika örneklerden biridir.

Göze Çarpan ve Güzel Tipografi

Tipografi sadece güçlü bir görsel araç değil aynı zamanda kişilik oluşturabilir, duygu uyandırabilir ve markanın sesi olabilir. Cihaz çözünürlükleri kesinleştikçe markalarda web siteleri için tipografi imkânlarını daha da ileriye götürmek için ellerinden gelen her şeyi yapacak gibi görünüyor.