TELEFON 09:00/19:00

0 532 696 21 20

Seo Nedir Avantajları Nedir Ve Nasıl Yapılır?

  • Anasayfa
  • Blog
  • Seo Nedir Avantajları Nedir Ve Nasıl Yapılır?
Seo Nedir Avantajları Nedir Ve Nasıl Yapılır?
01 Oca

Seo Nedir Avantajları Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Seo Nedir Avantajları Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Bir web sitesi sahibi olmayı düşünüyorsanız ya da hali hazırda bir web sayfanız varsa Seo kelimesi ile sık sık karşılaşmışsınızdır. Seo Search Engine Optimization’ un baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Bu kısaltma cümlesi Dilimiz Türkçe’ ye Arama Motoru Optimizasyonu olarak tanımlandırılmıştır. Arama motoru optimizasyonu yani Seo için olmazsa olmaz detaylar vardır. Bu detaylardan kuşkusuz en önemlileri hatasız kodlanmış bir web sitesi, özgün ve sık sık güncellenen içerikler ve kullandığınız fotoğraf, resim ya da grafik çalışmalarının benzersiz olmaları, doğru isimler verilip yayınlanmalarıdır. Bu koşulları yerine getirmeniz için her gün mutlaka web sitenize zaman ayırıp seo nedir nasıl yapılır sorularının cevabını bulacağınız siteleri araştırmak olacaktır.

Arama motorlarında artık pek çok kullanım alanını içinde barındıran Google ilk sırayı almış bulunmaktadır. Eski internet kullanıcılarının kullandığı Altavista ya da Yahoo gibi arama motorlarının günümüzde güncelliğini yitirmiş olduğunu söyleyebiliriz. Yine de siz web sitenizi hazırlarken her arama motorunun algoritmasını bilip ona göre web sitesi hazırlarsanız daha iyi olacaktır.  Google algoritması belli zamanlarda güncellenir ve arama motorunda yükselmek için verdiğiniz uğraşlar bir anda boşuna gitmiş olabilir. Bunun için sık sık Google algoritmalarını takip etmeniz önemli olacaktır.  Google seo nedir diye araştırdığınızda goole arama motorunun anahtar kelime kullanımından özgün içeriğe kadar pek çok isteğe sahip olduğunu görürsünüz. Google arama motorunun anahtar kelimenizle aynı olan domain isminiz gibi bazı algoritmaları artık kullanmadığını görmeniz mümkündür. Bunun nedeni Google robotunun sayfaları dolaşırken yaptığı yapay zekanın geliştiriliyor olmasıdır. Siteniz içinde anahtar kelimelerinizin fazla olması ve her sayfada farklı anahtar kelime kullanılması artık Google arama motoru için önemli bir ayrıntı değildir.

Web siteniz için seo nedir ne işe yarar sorusunu sormaya başladığınızda en önemli üç detay önünüze serilecektir. Bunlar Google algoritmasında asla değişmeyecek detaylardır. Bunlardan ilki hatasız kodlanarak hazırlanmış bir web sayfasıdır. Web sayfanızın kod hatalarını gösteren pek çok site mevcuttur mutlaka hazırladığınız siteyi kontrol ettirmeniz gerekir. Diğer iki önemli detay ise özgün içerik ve özgün görsel seçimidir. Bu özelliklere sahip bir web sayfası hızla yükselişe geçecektir.

SEO