OPENCART EKLENTİ VE MODİFİKASYONLARI

OpenCart Web Site Tasarımı

İnternet çağının girmesiyle birlikte web sitesi yapma da önemli hale geldi. Web site tasarımı için birkaç aşamayı gerçekleştirmek gereklidir.

1.Ön Hazırlık Aşması: Hazırlık aşamasında öncelikle istenenlere kesin bir şekilde belirlememiz gerekmektedir. Ardından gerekli dokümanlar toplanmalıdır. Sitemizde olması gereken bilgiler elimizde olursa tasarımımız o kadar kolay olur.

2.Tasarım Aşaması: Öncelikle hayalimizde olan tasarımı çizmeliyiz. Çizimin içeriklerini belli bir plan dâhilinde yapalım. Benzer siteleri araştırarak müşteri potansiyelinin fazla olduğu ve talep gören içeriklerden faydalanalım. Son olarak müşterilerin de fikirlerini alalım.

Kaliteli Web Tasarımında Neler Olmalıdır?

Öncelikli olarak sade olunmalıdır. Çünkü müşteriler siteye girdiğinde karşılarında karışık bir görüntü istemezler. Renk seçimi de göze hoş olmalıdır. Farklı renk kullanımı müşteriyi yorar. Hızlı ve kolay ulaşılabilirliği olmalıdır. Yazılan içerikler de kolay anlaşılabilir olmalıdır. Önemli olan müşteridir. Bu unutulmamalıdır.

Opencart Nedir?

Opencart web tasarım âleminde ürün satmaya imkân sağlayan PHP tabanlı ticaret yazılımıdır. İnternet dünyasında olmak isteyen büyük küçük her şirket tarafından kullanılabilir. Kullanımı basittir. Açık kaynaklı olması geliştirilebilir olmasına imkân sağlar. Bu özellikte kendisine benzer yazılımlardan ayırır. Türkiye’de de birçok şirket tarafından kullanılmaktadır.

Opencart’ın Sunduğu İmkânlar

Opencart e ticaret sitesi ile ürünlerinizi satabilirsiniz. Herkes tarafından kolayca kullanılabilir. Kod bilgisi gerektirmemesi yazılım kullanımını kolaylaştırır. Böylece herkes kendi sitesini oluşturabilir. Opencart birçok alanda kendisini geliştirmiştir. Opencart modülleri ve temaları kullanıcının ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiştir. Bunları kullanarak güzel bir site elde edilebileceği gibi müşteriler üzerinde profesyonellik algısı oluşturur. Ticaret dünyasında işlerinizi kolaylaştırır.

Sitenizi istediğiniz ülkenin dilinde kurabilir ve o ülkelere kolayca satış yapabilirsiniz. İçerisinde bulunan kur modülleri ile müşterilerinizin site üzerinde paralarını çevirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Kargo modülü ile de kargoları izleyebilirsiniz. Yazılıma istediğiniz kadar ürün ve kategori ekleyebilirsiniz. Opencart yazılımı ile seo ayarlarını da düzeltmenize yardımcı olmaktadır.

Sosyal medya içinde eklentiye sahip olan yazılım, birçok insana çeşitli platformlarda ulaşma imkânı sağlamaktadır. Son olarak genel yapılan işleri analiz edebilir ve sonuç dokümanlarını alabilirsiniz. Günümüzde Opencart ile yapılmış birçok e ticaret siteleri örnekleri mevcuttur.

Tüm bu imkânlar ve daha fazlası yazılım tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır. Opencart yazılımı ile yapılacak site ile müşteri potansiyeliniz artacaktır.