0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

N11 Api Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

N11 Api Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

N11 Api entegrasyonu için, e-ticaret sisteminizin yazılımları N11 mağazası ile entegreli olarak çalışması gerekmektedir.

 

İnternet sitenizde eklemiş olduğunuz ürünlerin otomatik bir şekilde N11 mağazasına yüklenmesi ve başka bir platformda satış yapmanız sağlanır. Bundan dolayı e-ticaret sitenizin karını artırmak için N11 gibi diğer mağazalarda entegreli çalışan yazılımlar tercih etmelisiniz. Entegreli sistem içerisinde N11 üzerinden almış olduğunuz siparişlerde anlık olarak e-ticaret sitenizin paneline yüklenmektedir. Bundan dolayı tek bir panelden oldukça rahat bir kullanım sağlamanız mümkün olur.

 

Bütün onaylama, kargolama ve sipariş alma işlemlerini yapabileceğiniz e-ticaret sitesinin panelini N11 mağazasına entegre etmek için aşağıdaki adımları izleyin.

 

N11 Api Entegrasyonu Yapma (Resimli)

N11 Api entegrasyonu için, e-ticaret sisteminizin yazılımları N11 mağazası ile entegreli olarak çalışması gerekmektedir. Eğer sisteminiz bunun için uygunsa aşağıdaki adımları uygulayarak oldukça basit bir şekilde entegre işlemini yapabilirsiniz.

 

Api Key Oluşturma İşlemi

Api Key Oluşturma İşlemi

Api Key Oluşturma İşlemi

N11 Api entegrasyonu içerisinde api key oluşturma işlemi bulunmaktadır. İlk olarak N11 mağazası üzere hesabımıza giriş yapıyoruz. Sağ üst taraftaki ‘’Hesabım -> Api Hesapları’’ bölmesine tıklıyor.

 

Karşımıza çıkan sayfa içerisinde ‘’Yeni Hesap Oluştur’’ kısmına tıklanmalıdır.  Böylece yeni bir api key oluşturuluyor. Api key oluşumunda sonra hemen alt kısmındaki ‘Yemi Api Şifresi Oluştur’ sekmesine tıklayarak kayıtlı olan mail adreslerimiz içerisine api şifresinin gelmesini bekliyoruz.

 

Artık elimizde bir api secret değeri ve bir api key bulunuyor.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz: N11 Api Bilgileri Nasıl Alınır?

Teslimat Şablonu Oluşturma İşlemi

Teslimat Şablonu Oluşturma İşlemi

Teslimat Şablonu Oluşturma İşlemi

Sitemiz içerisine geçiş yapmadan önce N11 mağazamızdaki panelimiz üzerinde yapılması gereken en son işlem ise bir teslimat şablonu oluşturmaktır.

 

Yeniden sağ üst taraftan ‘’Hesabım -> Teslimat Bilgileri’’ kısmına tıklıyoruz. Karşımıza çıkan sayfa içerisinde ‘’Yeni Şablon Oluşturma’’ sekmesine tıklıyoruz ve gerekli olan bilgileri doğru bir şekilde doldurup kaydet diyoruz. Burada şablon adı yerine herhangi bir isim verebilir.

 

Teslimat şablonunun oluşumunda sonra e-ticaret sitesi üzerindeki panelimize geçiş sağlayabiliriz.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz: Gittigidiyor Api Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Api Ayarları Yapma

N11 Api entegrasyonu yapmak için panelimizin üst barı içerisinde bulunan menüden “Entegrasyon Merkezi” ve “N11 Api Yönetimi” sekmesine giriş yapıyoruz. Daha sonra N11 api menüsü içerisinden “API Ayarları” sekmesine tıklıyoruz ve ayarlar formunu buluyoruz.

 

Api key alanına N11 mağazası üzerinde oluşturmuş olduğumuz api keyi giriyoruz. Aynı şekilde Api secret kısmına da mail hesabımıza gelmiş olan api şifresinin girişini yapıyoruz. Yer alan diğer bilgileri de uygun bir biçimde doğrulamamız ve onaylamamız gerekiyor. Bunun için teslimat şablonu kısmına ilk adım içerisinde oluşturmuş olduğumuz teslimat şablonunun adını giriyoruz. Bu işlemi yaparken büyük harf – küçük harf ve boşluk gibi unsurlara dikkat ederek birebir aynısını girmeliyiz.

 

Teslimat süresi kısmına yalnızca ürünlerin kargoya verildiği gün sayısını rakam olarak giriyoruz. Ek fiyat kısmını boş bırakmanız e-ticaret sitenizde bulunan fiyatların aynısını geçirmektedir. Eğer daha fazla fiyata koymak istiyorsanız % olarak belirleyip bu kısmı da doldurabilirsiniz. İşlemlerin ardından sayfayı güncelle yazısına tıklıyoruz ve yaptıklarımızın entegre olmasını bekliyoruz.

 

Kategorilerin Eşleştirilmesi

N11 Api Entegrasyonu içerisinde Api yönetimi sayfası açıldığı zaman karşımıza gelen ilk bölüm, N11 kategorileri ve site kategorileri eşleştirme olacaktır.

 

Bu bölümde sol taraftan site kategorimizi seçerek, alt tarafta uygun bir N11 kategorisini aramalıyız. Ardından ‘’Seçilileri Eşleştir’’ sekmesi aracılığıyla eşleştirme işlemlerini yapacağız.

 

Eşleştirmesini yapmış olduğunuz kategorinin alt satırında yeşil bir renkle hangi N11 kategorisinin eşleştirildiğini görebiliriz. Ayrıca sağ kısımda eşleştirilmiş N11 kategorileri listelenmeye başlayacaktır. 

 

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin