0 532 696 21 20

Destek Hattı

09:00 - 19:00

Çalışma Saatleri

Gittigidiyor Api Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Gittigidiyor Api Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Gittigidiyor api entegrasyonu yaparak e-ticaret sisteminde yer alan ürünlerin Gittigidiyor mağazasına aktarımını sağlarsınız. Daha geniş bir pazara açılma imkanı sunan entegrasyon işlemleri ile satışlarınızı arttırmak mümkün.

 

Entegrasyon işlemleri için e-ticaret sitenizin panelinin diğer e-ticaret platformları ile uyumlu olması gerekmektedir. Eğer henüz bir e-ticaret sisteminiz yoksa ve özel yazılım yaptırmayı düşünüyorsanız bu özelliğin bulunması oldukça önemlidir. Sitenizde yer alan ürünleri tek tek başka platforma aktarmak yerine tek bir seferde entegrasyon yaparak aktarmak size oldukça kolaylık sağlayacaktır.

 

Gittigidiyor api entegrasyonu yapmak için yer alan adımlar aşağıda verilmiştir. Yer alan adımları takip ederek e-ticaret sisteminizde bulunan ürünleri kategorilerine göre Gittigidiyor mağazasına ekleyebilirsiniz.

 

Adım 1: Gittigidiyor Api Entegrasyonu Giriş

Gittigidiyor Api Entegrasyonu Giriş

Gittigidiyor Api Entegrasyonu Giriş

Gittigidiyor api entegrasyonu yapmak için öncelikle dev.gittigidiyor.com adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Girdiğiniz sayfa üzerinde daha önceden bir mağaza üyeliğiniz bulunuyorsa giriş yapın yoksa hesap oluşturun. Mağaza hesabı oluşturmadan önce gittigidiyor.com internet sitesine üye olmanız da gerekmektedir. Eğer Gittigidiyor üyeliğiniz yoksa hesap açma işleminiz askıya alınacaktır.

 

Sonrasında Gittigidiyor api entegrasyonu yapmak için Gittigidiyor üyeliğiniz üzerinden yönetim paneline giriş yapın.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz: Gittigidiyor API Bilgileri Nasıl Alınır?

Adım 2: Api Anahtarı Alma

Api Anahtarı Alma

Api Anahtarı Alma

Yönetim paneline giriş yaptıktan sonra gittigidiyor.com/php/api-anahtarlari kısmına girin. Daha sonrasında yeni api anahtarı alma işlemini onaylayın.

 

Karşınıza çıkacak api alma işlemlerinde uygulama adı ve açıklaması istenilecektir. Uygulama adı kısmına “www.siteadiniz.com” şeklinde sitenizin adını yazın. Açıklama kısmına hangi ürünleri satacağınız ile ilgili kısa bir bilgi metni girebilirsiniz.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz: Kargo Api Entegrasyonu Nedir?

Adım 3: Api Tanımlama Talebi Oluşturma

Gittigidiyor api entegrasyonu işleminde api anahtarı almak için talep oluşturmak gerekmektedir. Yukarıda yapmış olduğunuz adımdan sonra karşınıza çıkan Api Key ve Secret Key’, destek@gittigidiyor.com adresine göndermeniz gerekmektedir. Göndereceğiniz mail içerisinde api tanımlama talebi oluşturmak istediğinizi belirtin ve mail içerisine mutlaka api key ve secret key yazın.

Adım 4: Api Bilgilerini Kendi Sitemize Girme

Api tanımlama işleminin ardından Gittigidiyor tarafından bize gönderilen maili e-ticaret panelimize entegre etmemiz gerekmektedir.

 

Gittigidiyor mail hattının size göndermiş olduğu api anahtarını, api anahtar şifresini, role name ve role pass seçeneklerini ilgili kutucuklara girin.

 

Adım 5: Entegrasyon Alanlarını Dolduruyoruz.

Entegrasyon Alanlarını

Entegrasyon Alanlarını

Gittigidiyor api entegrasyonu işlemlerinde api bilgilerini onayladıktan sonra sitemiz artık gittigidiyor üzerinde bir mağaza olarak görülecektir. Bu işlemden sonra artık ürünlerimizi senkronize etmemiz ve mağazada yayınlamamız gerekmektedir.

  • Kategori ve Marka Seçimi: 

Gittigidiyor mağazasına aktarmak istediğiniz ürünlerin kategorilerini ve kategoriye göre markalarını girmeniz gerekmektedir. Bu bölüm içerisinde kategori ve marka alanlarından yalnızca 1 tanesini seçebilirsiniz. Bundan dolayı ilgili olan kutuyu seçtiğinizden emin olun. Daha sonra düzeltebileceğimiz bir durum olmasına rağmen bazen Gittigidiyor tarafından yanlış kategori sebebiyle mağazanızın entegre işleminin iptali söz konusu olabilir.

 

Bu seçimler içerisine kolay bir şekilde yükleme yapmak için bir kategori veya marka seçip birden fazla ürün eklemeniz mümkündür.

  • Fiyat Seçimi:

Gittigidiyor mağazasına aktaracağınız ürünlerin fiyatlarını düzenlemeniz gerekebilir. Kendi internet sitenizin aksine başka mağazada satış yapmanız komisyon ödemenizi gerektirmektedir. Bundan dolayı fiyatlandırmayı değiştirmek istemeniz normaldir.

  • Ürün Kar Oranı Seçimi:

Belirtmiş olduğunuz fiyatlandırmalarda elde ettiğiniz kar oranını ekleyebilirsiniz. Eklemeniz size Gittigidiyor üzerinde karınızın daha fazla veya az olarak görülmesini sağlar.

  • Kategori Seçimi:

Yüklemiş olduğunuz ürünlerin Gittigidiyor mağazası üzerinde hangi kategoride yer almasını istediğinizi belirleyin. Kategori seçiniz butonuna bir kez tıklamanız durumunda sağ alanda hangi kategorilerin yer aldığı gözükecektir.

 

Ardından Gittigidiyor api entegrasyonu başlat butonuna tıklayarak işlemi başlatın.

 

Yazıyı Paylaşın!

yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

×

Merhaba!

Bize Email Gönderebilirsiniz: info@hukumdar.com.tr
× Whatsapp'tan mesaj gönderin