Mobil Uygulamalar Play Store’da Nasıl Yayınlanır?

Akıllı telefonlar aramıza girdi ve herkes internete her saniye bağlı kalarak dünyada olan bitenleri öğrenebiliyor. Akıllı telefonların sektöre girmesi ile beraber telefon uygulama sektöründe de değişiklikler oldu. İnsanlar akıllı telefonlara uyum sağladı ve telefonlarına özel uygulamalar ile hayatlarını kolaylaştırmaya başladı.

Bir android telefon aldığımızda uygulamalarının çoğu içinde hazır olarak gelmektedir. Ama birçoğumuz hızlı gelişen bu sektörde kendi uygulamalarımızı da pazara sunmak her akıllı telefon kullanıcısının aklından geçmektedir. Bizde android uygulama nasıl yapılır ve google play’e uygulama yükleme nasıl yapılır anlatmaya çalıştık.

Android Uygulama Nasıl Yapılır?

Google play store uygulama yapma artık birçok platform sayesinde daha kolay. Kendi uygulamanızı yapabileceğiniz birçok site var. Bu sitelerin bazılarında kod bilmenize bile gerek yoktur.

Appy Geyser uygulaması da bunlardan biridir. Sizden hiçbir ücret talep etmez. Bu uygulama ile kendi uygulamalarınızı hazırlayacak ve Google play store da yayınlama şansı elde edeceksiniz.

Uygulama yapmak için Appy Geyser’ı yükleyin. Uygulamayı açın ve ana sayfada Create Now butonuna basın. Bastıktan sonra uygulama sizi uygulamanızı hazırlayacağınız sayfaya götürecektir.

Sonra web site linkine basın. Eğer web site linki beğenmezseniz diğer seçeneklerde mevcuttur. Web site linkini tıkladığınız da çıkan ekrandan uygulama ile ilgili ikon seçimi, uygulama adı gibi bilgileri girin.

Uygulama yapacak kişiler kendilerine ait bir ikon seçmeleri avantajlarınızı arttıracaktır. Bilgileri doldurduktan sonra create app butonuna basın. İletişim bilgilerinizi doldurmanız gerekecek bir sayfada bilgileriniz girin. Kayıt işlemi tamamlandığında uygulamanız artık hazırdır.

 

Google Play’e Uygulama Yükleme

Mobil Uygulama yüklemeniz için sırasıyla bir Google hesabınızın olması ve yıllık olarak 25 dolar civarında bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Her yıl ücretler değişebilir ve paranız yatırdığınız kart bilgileri üzerinden temin edilir. Öncelikli olarak Google Play Geliştirici Konsolunu açın ve yeni uygulamalar ekleyin butonuna basın.

Ekranda beliren soruların bilgilerini girin Ülke adı ve uygulama adı gibi sorular karşınıza çıkacaktır. Sonra uygulama ile ilgili detaylı bilgi doldurma sayfasını dilediğiniz şekilde doldurun.

Bunları yaptıktan sonra uygulamanızın ücretli olup olmayacağını ve hangi ülkelere dağıtılacağını seçiyorsunuz.

Sonra ki zamanlarda yüklemiş olduğunuz uygulamanızı güncelleştirmek istiyorsanız uygulamanız bir öncekine göre sayı olarak yükseltmeniz gerekmektedir.