UPS ya da Aras kargo aracılığıyla kredili kargo fiyatlarındaki avantajlardan faydalanarak e-ticaret paketi olsun veya olmasın herkes faydalanabilir. Kargo api entegrasyonu, kargo anlaşması gerektirmemektedir. N11, Gittigidiyor, HepsiBurada ve Trendyol entegrasyonları ile bu alanlar üzerinden gelecek olan siparişlerde seç gönder tarzında kargoya gönderebilirsiniz.

 

Entegrasyonda, alıcı ödeme ve kapıda ödeme yoktur. Bütün kargolar gönderici ödemedir. Kargo fişini hazırlar, gönderilmiş olan kargoların takip kodlarının fotoğrafını çekerek müşterilere gönderir.

Bu yazıyı da okumak isteyebilirsiniz: E-Ticaret Sitelerine Ücretsiz XML Veren Firmalar

Kargo Api Entegrasyonunu Herkes Kullanabilir mi?

Kargo Api Entegrasyonunu Herkes Kullanabilir mi?
Kargo Api Entegrasyonunu Herkes Kullanabilir mi?

Aras ya da UPS kargo tarafından sunulan avantajlardan faydalanmak için e-ticaret paketi olsun ya da olmasın bütün herkes kullanabilir. Kargo Api Entegrasyonu sizi bütün bu fırsatları sunmaktadır.

 

UPS ve Aras Kredili Kargo Api Entegrasyonu Özellikleri

 

  • Kredili kargo sistemleri üzerinden herhangi bir kargo firması ile anlaşmaya ihtiyaç duymadan uygun fiyatlar UPS ya da Aras kargo gönderimlerinizi sağlar.
  • Sunulan hızlı kargo paneli, otomasyonlu ve kolay kargo gönderebilirsiniz. Kargoyu sistem üzerinden veya manuel-excelle seçerek gönderdikten sonra sistem tarafından kargoya hazırlanan barkodlu fişi kargo şirketindeki yetkililere vermelisiniz.
  • Talep eden müşteriler adına e-ticaret paketlerinde kredili kargo sistemleri tam uyumludur. Ancak kullanımını sağlamak adına e-ticaret paketi müşterisi olmanıza gerek yoktur. İki türlü de kullanımı mevcuttur.
  • Gittigidiyor, Trendyol, HepsiBurada ve N11 API sipariş entegrasyonları ile beraber Excel Toplu Sipariş Yükleme ile gelen siparişleri kargolama yapabilirsiniz.
  • Kapıda ödeme ya da alıcı ödeme bulunmamaktadır. Yalnızca gönderici ödemeli olacak şeklinde kargo gönderim işlemini yapabilirsiniz.
  • Kargo gönderim panelini oldukça uygun fiyatlar üzerinden satın alabilirsiniz.

 

Kargo api entegrasyonunun özellikleri yukarıdaki gibi belirtilmiştir.

UPS ve Aras Kredili Kargo Entegrasyon Özellikleri: Facebook Login Uygulaması Entegrasyonu

Kargo Api Entegrasyonu Nasıl Çalışır?

Kargo API Entegrasyonu ile sitenizde başarılı bir şekilde siparişlere ait bilgileri görebilirsiniz. Ayrıca kargo firmasına tek veya duruma göre çoklu bir şekilde gönderim sağlamak mümkün.

 

Siparişin içerisinde gelen müşteriye ait bilgilerin sıralandığı ( adı, soyadı, adresi ve telefonu gibi… ) gönderim için gerekli bilgiler siteniz aracılığıyla kargo firmasına iletilir. Kapıda ödeme seçeneği mevcut olan firmalarda kapıda ödeme seçilmesi ve kapıda alınacak tutar bilgileri bunda dahil olarak gönderilmektedir. Gönderilen bilgiler sonucunda kargo firması ve sistem arasında barkod oluşturulur. Sitenizde yer alan panelde siz bu barkodları tekli veya toplu olarak görme imkanı oluşur. Örnek olarak firmanız ve kargo firması ile 2345 kodu olan bir barkod siparişini gösterip hazırladığınız ürünün üzerine barkodu yapıştırabilirsiniz. Kargo firması panel üzerinden bu barkod bilgisi ile giriş yaptığı zaman bilgi karışıklık olması engellenmiş olur. Bu da tamamen sistem tarafından yapıldığı için hata payını en aza indirger.

 

Müşteri giriş yaparken eksik, hatalı adres girişi yapmış olabilir. 

 

Kargo Api Entegrasyonu Neden Gerekli?

Kargo API Entegrasyonu size gönderim ve takip konusunda büyük bir kolaylık sağlar.

 

Dalgın olduğunuz günler veya işin yoğun olduğu günlerde elle yapılan işlerde hata olabilir. Kargo API Entegrasyonu ile bunun önüne geçmeniz mümkündür. Gönderi ve takip konusunda sağladığı kolaylık ile bu iş için gerekli personel maliyeti de düşülmüş olur. Ayrıca zaman yönünden büyük ölçüde öne geçmenizi sağlar. Otomasyon yapısı olarak elle yapılan işlerin gönderiminde hata olması entegrasyon çalışmasını daha güvenli hale getiriyor. Çünkü bu sayede hata riskleri en aza indirgenmiş oluyor. 

 

E-Ticaret paketlerinde mng kargo, aras kargo, yurtiçi kargo, sürat kargo ve diğer özel kargolar için entegrasyon bulunmaktadır. Ayrıca Kargo API Entegrasyonu tek seferlik ödeme ile alınan ve daha sonrasında yıllık maliyeti olmayan bir işlemdir. Bundan sonraki süreçte yapılacak olan değişimler ve güncellemeler genelde firmalar tarafından ücretsiz olarak sunulur.