Logo bir amaç uğruna ortaya çıkar. Logo kulağa çok basit yapılacak bir işmiş gibi gelse de aslında hiç de öyle değildir. Aslında bulunduğumuz çağda elle tasarlamak yerine gelişmiş teknoloji ile oluşan çizim programları ile güzel ve amacına uygun logolar yapmak mümkün gözükmektedir. Logo tasarımını amacına uygun gerçekleştirmek için hayal gücümüzün gelişmiş olması ve sınırlarının olmaması gerekir. Logo bir iş yerinin, bir kuruluşun ya da herhangi bir yerin özelliklerini yansıtır ve adeta onların kimliğini oluştururlar.

Logoya Mı İhtiyacınız Var: Logo Tasarımı Hizmeti

Tasarım Süreci

Tasarım süreci logo oluşmasında önemli bir noktadır. İyi bir logo için tüm önemli adımlar bu süreçten geçer ve logonun son haline gelmesi tasarım sürecinde planlanarak amacı için en uygun logo tasarımı yapılır.

Amaca Uygun Logo Belirlenmeli

Logonun tasarlanması için bir amaca uygun olması gerekir. Bunun için size logo tasarımı yapılması için iş gelirse gelen teklifi logonun ait olacağı kuruluşu göz önüne alarak logonun kullanılacağı tüm her şey hakkında teklifi getiren yerden bilgi alınmalıdır. Bu bilgiler sayesinde logo tasarımının hayal edilebilmesine ilham vermiş olur ve bu amacına uygun logolar çıkmasına çok büyük katkılar sağlamaktadır.

Detaylı Hizmet: Grafik Tasarım Hizmeti Neleri Kapsıyor

Fark Yaratan Seçimler Olmalı

Tasarlanacak logo için öncelikle ufak bir ön araştırma yapılmalıdır. Teklif gelen bir kurumla ilgili ve bu sektördeki diğer kurumlarla ilgili araştırma yapmak daha önce yapılanların görülmesine olanak tanıyarak bu sektör hakkında yapılanlar ile ilgili bilgi sahibi olmanıza olanak tanır. Bu araştırma sonucunda ise sektör hakkında harika bir logo yapmak için ilham alarak hayal gücünüz ile beraber en iyi logoyu tasarlamaya başlayarak bu alandaki logolar arasında fark yaratmak mümkün hale gelmiş olur.

Kurgulama Önemli

Tabii ki iyi bir logo tasarımının olmazsa olmaz bir evresi kurgulamadır. Bu evrede sürekli yeni fikirler gelir bunlar ufak programlarda çizerek asıl logo için zemin hazırlanmış olur. Kurgu daha önceden yapılmış araştırma ve bilgi birikiminin uygulamaya dökülmeye başlandığı evre de diyebiliriz. Ufak ve hayal gücümüz ile çizmeye başladığımız bu çizimleri geliştirerek sonuca ulaşmak için iyi bir adım atmış oluruz. Bu evrede kabataslak bir ürün ortaya koyarak bunu sonraki evrelerde sonuçlandırmalıyız.

Satışı Arttırmak: Satışı Arttıran Grafikler

Düzenleme Ve Sonuçlandırma

Oluşturduğumuz ufak kurgulardan sonra hayal gücümüzü de kullanarak yapacağımız düzenlemeler ile logoyu son hale getirmeye başlamalıyız. Logomuzun şekli son halini aldıktan sonra amacına uygun ufak eklemelerle düzenleyebiliriz. Daha sonra son halini alan logomuzu hizmet edeceği alana göre renk vermeliyiz. Logo da renk çok önemli bir husustur. Yanlış tercih edilen renkler güzel çizilmiş bir logoyu kötü gösterirken, amacına uygun ve gerçekten o amaca hizmet eden bir logoyu aynı amaca uygun renklerle buluşturduğumuzda güçlü bir takım oluşturmuş oluruz ve logomuz amacına uygun güçlü bir logo görünümüne kavuşmuş olur.

Sonuçlandırma evresinde ise tasarımını son halini alacak olan logomuzun yazı tipleri logonun genel düzenine uygun olarak seçilmeli ve logo düzenine hakim renk ile bir uyum içinde olmalıdır. Logomuzun son haline baktığımızda tasarımımız benzersiz ve bir örneğinin olup olmadığı göz önüne alınarak araştırılmalıdır. Tabii ki bir amaca göre gerçekleştireceğimiz bu özel tasarımlara fiyat belirlenmelidir. Fiyat belirlenirken logo oluşma aşamaları göz önünde bulundurulabilir. İyi bir logo sonsuz bir hayal gücü ile olur.