Etkili İyi Bir Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Bir web siteniz varsa veya bir web sitesi sahibi olmak istiyorsanız seo çalışması nasıl yapılır isimli soruyu iyice araştırıp cevaplarını bulmuş olmanız gerekir. Çünkü bir web sayfası sahibinin beklentisi arama motorlarında ilk sayfalarda yer almak ve yüksek ziyaretçi potansiyelidir. Web sayfanız için her gün ayıracağınız yarım saatiniz yoksa bu web sayfası bir süre sonra atıl durumda kalacak arama motorlarında yükselişe geçemeyecektir. Bir web sayfasının yükselişi eğer o web sayfasında bir ürün satışı yapıyorsanız ürünün hızlı satışı, eğer kendinizi ifade etmek için bir araç olarak kullanıyorsanız değer verdiğiniz düşüncelerinizin yüksek sayıda izleyici ile paylaşılması anlamını taşıyacaktır.

Web siteniz tıpkı bir çocuk gibi özen ve ihtimamla bakılmak ister. Web sitenizin besini ona her gün vereceğiniz özgün içerik ve özgün görsellerdir. Seo’ nun anlamı Serach Engine Optimization’ un baş harfleridir. Bu dilimiz Türkçe’ de Arama motoru optimizasyonu olarak bilinir. Seo nedir ne işe yarar konusunda çalışma yapacağınızda bilmeniz gereken en önemli husus web sitenize her gün istediği besini yani özgün içeriği verebilmektir cevabını bulursunuz.  Aynı zamanda kullanacağınız resim, fotoğraf veya grafik çalışmalarının da özgün olması Seo açısından web sitenizi benzersiz kılar ki bu da Google’ ın sizi dost bellemesi için yeterlidir.

Google arama motorunda sık sık değişen algoritmalar kullanır. Belli zamanlarda arama motoru için hazırlanan yapay zekayla oluşturulan bir yapı tüm web sitelerini ziyaret eder. Web sayfanızı oluştururken arama motoru örümceğinin size hangi sıklıkla uğrayacağınızı belirleyebilirsiniz. Her gün güncelleme yaptığınız bir sitede her gün uğramasını isterken haftada bir güncelleme yapıyorsanız güncellemeyi yaptığınız gün uğramasını isteyebilirsiniz. Sitenizin meta taglarında bunlar kodlarla belirtilir. Seo çalışması nedir konulu pek çok makalede önemli olan en önemli ayrıntının özgün içerik olduğu bilinir. Özgün içeriklerle beraber özgün görseller de Seo’ nun için çok önemlidir.

Web sitenizin her gün güncellendiğini, özgün içeriklerle ve özgün görsellerle desteklendiğini en önemlisi de hatasız bir kodlama ile hazırlandığını biliyorsanız gönlünüz rahat olarak birkaç hafta içinde bu web sitesinin yükselmesini bekleyebilirsiniz.