Bilmeyenler için Domain nedir? Domain bir kurumun, kuruluşun, firmanın veya bireyin internet üzerinde web sayfası oluşturmak için attığı ilk adımlardan birisidir. Adres çubuğunda yazılı olan isim onun ilerde arama motorlarında ön sırada görmek isteyeceği isim de olacaktır. Web sayfası içeriğinde neler olacağına bağlı olarak tasarımı da şekillenirken, hangi isme sahip olacağı konusunda fikirler de oluşmaya başlar.

Arıca Bakınız: XHTML Nedir?

Birçok kişi firmasının ismini veya kendi ismini domain olarak kullanırken bazıları da seçmiş olduğu konuya dayanarak bir isim bulma yoluna gider. Domain nedir dediğimizde bu nedenle internet üzerindeki size bağlı bulunan isim hakkıdır diyebiliriz. İsim hakkı domain aldığınız firma tarafından her yıl yenilenir. Her yıl yenilenmesi için ödeyeceğiniz ücret domainin bağlı olduğu alan yani hosting için de verilmektedir. Domain bir firmanın ve yeni bir işin başlangıcında seçimi iyi yapılmış olmalıdır. Kartvizitinizde yazan isim her zaman web sayfanızın ismi olacak anlamını taşımaz. Web sayfası içeriğinde ve gelecekte var olacak güncellemelerle de gelişen arama motoru yükselişindeki önemli etkenlerden birisi de domain’inizdir.

Domain Nasıl Satın Alınır?

Domain nasıl alınır sorusunu sorduğunuzda arama motorlarında pek çok firmanın olduğunu göreceksiniz. Hükümdar Bilişim Hizmetleri olarak kurumsal kimlik konusunda çalışmalarımızı sürdürürken size bu konuda da destek oluyoruz. Sektör içindeki pek çok firmadan aldığımız en uygun ve en güvenilir fiyatları sizin için buluyoruz. Müşterilerimizden talep aldığımızda ön görüşme yaparız. Bu ön görüşme neticesinde nasıl bir web sayfası istedikleri konusunda detayları beraberce çizer, isim hakkı konusunda değişik seçenekler sunarak onların arama motorlarında hızlı yükselmesi için çözümleri anlatırız.

Müşterilerimize domain satın al konusundaki arayışlarına da bu görüşme ile en uygun ve en kaliteli domain firmaları arasından seçmiş olduğumuz seçimleri onları sunarız. Domain almak için her yıl uğraşmanıza gerek kalmadan sizin için çözümler geliştiririz. Güler yüzlü ve konusunda deneyimli ekibimiz ile müşterilerimizle her daim etkileşim halinde oluruz.

Merak Edenlere: WordPress Nedir?