Yeni Web Siteleri İçin Seo

Türkiye’de sözleşmeli ve garantili çalışan tek bilişim firması.

Yeni bir web siteniz olduğunda beklentiniz yüksek oranda ziyaretçi almak olacaktır. Ne kadar çok sayıda ziyaretçi alırsanız o kadar çok tanınır, bir ürünün tanıtımını yapıyorsanız ürünün satışını kolaylaştırır veya bloğunuzdan, web sitenizden reklam geliri elde ediyorsanız geliriniz artış yapar. Bu nedenlerle web sitenizi yaparken beklentiniz ziyaretçiye yöneliktir. Daha çok ziyaretçi almak için web siteleri için Seo önerilerine mutlaka göz atmışsınızdır. Seo, Search Engine Optimization cümlesinin açılımıdır. Arama motoru optimizasyonu olarak Türkçe’ ye girmiştir. Arama motorlarının nasıl arama yaptıklarını bilirseniz Seo konusunda da ne yapmanız gerektiğini bilirsiniz. Bununla beraber Google başta olmak üzere arama motorları belli zamanlarda arama özelliklerini değiştirirler, sayfanın kopya içerikler barındırıp barındırmadığını da her güncelleştirmede biraz daha profesyonel olarak takip ederler.

Nasıl Seo Yapılır

Seo için belli bir yazılıma veya programa ihtiyacınız yoktur. Kullanıcı dostu bir siteniz varsa ve ziyaretçi sayınız fazlaysa birçok site size backlink gönderme gayretine girerler. Bu sayede web sitelerinin ziyaretçileri sizden alınan backlink ile daha çok rayting alır, Page rank’ i artar. Kullanıcı dostu web sitenizde arama yapıldığında hangi kelimelerle arandığında bulunmak istiyorsanız buna anahtar kelimeler denir. Bu anahtar kelimeleri sayfalarında bold yaparak veya altı çizili kullanarak arama motorunun dikkatini çekebilirsiniz. Arama motorunun sizi daha sık ziyaret etmesi için web sitenizin kaynak kodlarına koyacağınız ziyaret sayısının her gün olması web siteniz için bir avantaj olacaktır. Mutlaka yapılması gereken web sitenizin içine her gün içerik girmek olacaktır. Eğer her gün yeni bir içeriği web sitenize koyarsanız arama motorunun da her gün gelmesi anlamlı olacaktır. Bunu yaptığınız takdirde web siteniz birkaç hafta içinde mutlaka ön sıralarda sıralanmaya başlayacaktır.

Yapacağınız seo sayfa düzenleme uygulamalarıdır, iyi bir Seo için seçtiğiniz resim ve fotoğrafların yeni olması da bir hayli önem taşır.  Sitenize yapacağınız tüm sayfaların hangi içerikleri barındırdığını gösteren bir fihrist seo için avantajlıdır. Ne aradığını kolayca bulan bir ziyaretçi sitenizi daha çok ziyaret edecektir.  Seo ile site hazırlamak oldukça kolaydır. Siz her gün yeni içerik girer seo kurallarına uyarsanız başarılı olmanız kaçınılmazdır.