✅Hükümdar Bilişim Web Tasarım Hizmetleri ve Web Sitesi Tasarımı
TELEFON 09:00/19:00

0 532 696 21 20

Mobil Uygulama Nedir ?

Mobil Uygulama Nedir ?

Mobil Uygulama Nedir?

Günümüzde sürekli gelişen teknolojiyle çağımız insanının en çok kullandığı aletlerin başında akıllı cep telefonları listede başı çekiyor. Akıllı telefonlar ise android tabanlı işletim sistemlerine sahip ve bu işletim sistemleri için özel olarak hazırlanmış yazılımdır. Mobil uygulama sürekli kendini güncellemesi gerekir, mobil uygulamayı hangi sistemde çalıştırmak istiyorsanız ona göre kodlamanız gerekmektedir. Kullanılan cihaz ve mobil uygulama arası entegrasyonu sağlamak için yani yaşanan hataları en aza indirmek için uygulamayı sürekli güncellemek açıklarını kapatmak gerekir.

 

Mobil Uygulama ne işe yarar?

 

Hemen hemen hepimizin cebindeki akıllı telefonlar da uygulamalar mevcut örneğin facebook uygulaması  bir uygulamadır, veya bir otobüse kaç dakika kaldığına bakmamız için kullanılan programda bir uygulamadır. Hayatımızı kolaylaştırmaya yarar. Mobil uygulama geliştirme yolları ile uygulamalar sürekli kendini günceller yada yeni versiyonunu çıkartarak hataları en aza indirmeyi sağlar. Hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırmayı sağlar. Masaüstü bilgisayarımızda baktığımızda ve mobil uygulamadan bir işi yapmaya kalktığımızda olan kolaylığı göreceksiniz mobil uygulamalar herkes tarafından anlaşılabilecek düzeyde ve kolay ara yüzlü olarak yapılıyor. Mobil uygulamalar indirirken telefonunuzun işletim sistemi hangi mağaza uygulamasını kabul ederse mağaza uygulamasında olan uygulamaları indirebilirsiniz. Örneğin android bir telefonumuz var ve android telefonlarda play store kullanılıyor buradan istediğimiz herhangi bir uygulama örneğin sosyal medya uygulaması olsun buradan akıllı telefonumuza kolayca indiriyoruz istersek uygulama ile ilgili yorumlarımızı da store sayfasına yazabiliyor ya da herhangi bir sorun algıladıysanız geliştiricilere hata bildirebiliyorsunuz.

 

Mobil Uygulama Nasıl yapılır?

 

Mobil uygulama yapmak zor bir iş değildir önce nasıl bir uygulama yapmamız konusunda kesin bilgiye varmalıyız. Android mobil uygulama yapma aşamalarında ilk sırada java bilinmesi gerekir ve geliştirmek içim de XML program dillerini bilmek gerekir. Bu program dillerini biliyorsanız kodlama programları ile örneğin visual studio programı sayesinde android mobil uygulama yapabilir ve istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz.

4 Mayıs 2017

Son Paylaşılanlar

Google Analtytics Arama İzleme

E-ticaret siteleri ya

12 Haziran 2020

E-ticaret Danışmanı

E-ticaret ya da online

9 Haziran 2020