Fuarlar firmaların; tanıtım yaptıkları, misafirlerini ağırladıkları, ürünlerini alıcılarıyla buluşturdukları, birebir iletişim kurdukları organizasyon alanlarıdır. Firma olarak da sizlerin kendinizi tanıtabileceğiniz bir stand tasarımı ile fuar da aktif olmanız sağlanmalıdır.

 

Fuar Standı Yapımı

Profesyonel bir yardım ile stand alanınızın oluşmasını sağlamalısınız. Fuar standı tasarımı ve uygulaması tamamen stand tasarımı yapan firmaya bırakacağınız çalışmadır. Size ayrılan m² alanı ölçüsüne uygun biçimde stand tasarımı yapılır. Yapılan stand tasarımı tamamen sizin için kullanışlı, firmanızı yansıtan, zengin görünümü olan aynı zamanda çekici ve kişilerin uğraması gereken bir stand havasında olacak bir çalışma yapılmalıdır.

 

Sizin tercihinize göre ahşap stand ya da modüler fuar standı için tasarım çalışması yapılır. Ancak belirtmek gerekir ki ahşap standlar tek kullanımlık olabilmekte, modüler stand da ise ister tek kullanımlık ister birçok fuara katılım da kullanacak şekilde tasarım isteyebilirsiniz. Standların zeminin de genellikle parke kullanılsa da, podyum ve halı kişilerin tercihine göre uygulanmaktadır.

Fuar standı malzemeleri tamamen standı yapan firmaların sorumluluğunda olup eklenecek malzemelere göre de ek fiyatlar belirlenmektedir. Fuar standı yapımında beklenen çalışma detayları;

 

  • Fuar standı şirketin tanıtımı ve olağan varlığının iskeleti şeklinde olacağından tasarımcılar şirketin bilgilerini çok iyi kavrayabilmeli.
  • Şirketin beklentileri dinlenmeli ve tasarımlar bu aşamalara dikkat edilerek ortaya çıkmalı.
  • Aydınlatma ve elektrik stand da hangi bölgelerde kullanılacaksa kesinlikle belirlenmeli.
  • Hizmet alanı, sunum alanı, ziyaretçi ağırlama alanı olacak yerlerin belirlenmesi hususları göz önüne alınmalı.
  • Stand malzemelerinin kalitesinden ödün verilmemeli.
  • Stand teslimine kadar standın temizliğinden tasarımı yapan firma sorumlu olup fuar süresince temizlik aşaması katılımcı firmaya aittir.

Fuar standı tasarımı nasıl yapılır konusunda ki bütün detaylar belirtilmiş olup, ekstra ihtiyaçlarınız da göz önüne alınarak fuar alanı stand tasarımınızı yaptırabilirsiniz.