Web tasarım konusunda kişilerce merak edilen bir konu web tasarımlarında kullanılan kodların neye göre belirlendiği ve nasıl kullanıldığı olarak ifade edilebilmektedir. Web tasarım seçenekleri gelişen teknolojik alt yapı ve artan internet ağı kullanımının bir sonucu olarak ortaya çıkmış ve web sitesi seçeneklerinde özelikle son yıllarda oldukça hızlı bir artış görülmeye başlanmış ve hızla devam etmektedir. Web tasarım konusunda tasarımların yapımında kullanılan kod yazılımları teknik bilgi gerektiren konuları oluşturmaktadır. Bu neden ile detaylı bir araştırma gerektiren bir konuyu oluşturmaktadır. Web tasarım hazır kodlar tasarım seçeneklerinde kullanılan kod yazılımların detaylı bir teknik bilgi gerektirdiğini söylemiştik. Ancak günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler web tasarım seçeneklerinin hızla tamamlanabilmesine yönelik olarak hazırlanan kod yazılım programlarının kişilere sunulmasını sağlamıştır. Şablonlar halinde hazırlanan kod yazılımları ile kişiler web tasarımlarını detaylı teknik bilgiye sahip olmadan da kolaylıkla yapabilmektedirler.

 

Web Tasarımında HTML Kodları

Web sitesi tasarımlarında sıkça kullanılan farklı kod seçenekleri yer almakta bu kod seçeneklerinin her biri farklı anlamlara gelmekte ve web sitesi içerisinde farklı alanlara yönelik olarak işlemlerin yapılmasında farklı şekillerde kullanılmaktadırlar. Temel HTML kodları ve anlamları web sitesi tasarımlarında en sık kullanılan kod seçeneği olan HTML kodları ile ilgili olarak bu alana yönelik olarak hizmet sunan internet platformları üzerinden kod listelerine yönelik olarak bilgiler kişilere sunulmaktadır. Basitçe ifade etmek gerekirse HTML kodu bir web sitesi hazırlanırken web sayfasında yer alan ilk etiket olarak ifade edilebilmektedir.

 

Web Sitelerinde Kullanılan Kod Seçenekleri

BağlantıTasarımlar hazırlanırken ilk çalışmalardan itibaren farklı kod yazılımları kullanılarak web sitelerinin tasarımları tamamlanmakta ve web sitesi seçenekleri geliştirilmektedir. HTML kodları ve anlamları seçenekleri bu konu ile ilgili olarak bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin kolay ulaşımlarına imkân sağlanabilmesi adına internet sağlayıcıları üzerinden kişilere sunulmaktadır.